Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Chłopaka 2019 - kiedy jest w Polsce i za granicą i jaka jest historia święta? [DATA]

18.09.2019 12:50

Dzień Chłopaka tradycyjnie obchodzony jest w drugiej połowie września. Choć święto to w naszym kraju nie jest tak znane, jak Dzień Kobiet, to z roku na rok zyskuje na popularności. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy jest Dzień Chłopaka 2019 i jaka jest historia tego święta, można znaleźć poniżej.

Dzień Chłopaka 2019 - kiedy jest w Polsce i za granicą i jaka jest historia święta? [DATA] fot. PIXABAY

Dzień Chłopaka 2019 - kiedy jest w Polsce, a kiedy wypada za granicą? Kiedy powstało to święto? Jaka jest jego historia? Jak się je obchodzi w naszym kraju? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy datę Dnia Chłopaka 2019.

Kiedy jest Dzień Chłopaka 2019? [DATA]

Informacji na temat tego, kiedy Dzień Chłopaka w 2019 roku szuka wiele osób. Warto tutaj wspomnieć, że panowie swoje święto obchodzą dwa razy do roku - na przełomie zimy i wiosny, kiedy to przypada Dzień Mężczyzny oraz na jesieni, kiedy jest Dzień Chłopaka. Data tego święta jest stała i przypada dokładnie na 30 września. W 2019 roku będzie to poniedziałek. 

W Dzień Chłopaka to panie obdarowują swojego ukochanego, tatę czy brata mniejszym lub większym podarunkiem i składają serdeczne życzenia. Święto to obchodzą jednak przede wszystkim nastolatkowie.

Prezent na Dzień Chłopaka - pomysły na najlepsze prezenty dla chłopaka i kolegi

Dzień Chłopaka - kiedy za granicą i jaka jest historia święta?

Dzień Chłopaka nie jest obchodzony jedynie w Polsce. Dzień ten, chociaż w innym terminie, świętowany jest przez panów także za granicą. Poniżej przedstawiamy daty obchodów Dnia Chłopaka w poszczególnych krajach:

  • Malta - 7 lutego,
  • Wielka Brytania, Irlandia - 5 kwietnia,
  • Japonia - 5 maja,
  • Brazylia - 15 lipca,
  • Norwegia - 7 października,
  • Indie, Meksyk - 19 listopada,
  • Kanada - 25 listopada.

Niestety o historii Dnia Chłopaka niewiele wiadomo. Nie wiemy zatem, kiedy i przede wszystkim z czyjej inicjatywy powstało święto panów, które obchodzone jest 30 września.

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka - kiedy są i czy to to samo święto?

RadioZET.pl/JW

Oceń