Zamknij

Dzień Chłopaka 2020 - kiedy jest w Polsce i na świecie i jaka jest historia święta? [DATA]

29.09.2020 13:09
Dzień Chłopaka 2020 - kiedy jest w Polsce i na świecie i jaka jest historia święta? [DATA]
fot. PIXABAY

Dzień Chłopaka tradycyjnie obchodzony jest w drugiej połowie września. Choć święto to w naszym kraju nie jest tak znane, jak Dzień Kobiet, to z roku na rok zyskuje na popularności. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy jest Dzień Chłopaka 2020 i jaka jest historia tego święta, można znaleźć poniżej.

Dzień Chłopaka 2020 - DATA: kiedy jest w Polsce, a kiedy wypada na świecie? Kiedy powstało to święto? Jaka jest jego historia? Jak się je obchodzi w naszym kraju? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy dokładną datę Dnia Chłopaka 2020.

Życzenia na Dzień Chłopaka - oryginalne, miłosne i śmieszne wierszyki dla kolegi i chłopaka

Kiedy jest Dzień Chłopaka 2020? [DATA]

Informacji na temat tego, kiedy Dzień Chłopaka w 2020 roku szuka wiele osób. Warto tutaj wspomnieć, że panowie swoje święto obchodzą dwa razy do roku - na przełomie zimy i wiosny, kiedy to przypada Dzień Mężczyzny oraz na jesieni, kiedy jest Dzień Chłopaka. Data tego święta jest stała i przypada dokładnie na 30 września. W 2020 roku będzie to środa.

W Dzień Chłopaka to panie obdarowują swojego ukochanego, tatę czy brata mniejszym lub większym podarunkiem i składają serdeczne życzenia. Święto to obchodzą jednak przede wszystkim nastolatkowie.

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka - kiedy są i czy to to samo święto?

Dzień Chłopaka - kiedy za granicą i jaka jest historia święta?

Dzień Chłopaka nie jest obchodzony jedynie w Polsce. Dzień ten, chociaż w innym terminie, świętowany jest przez panów także za granicą. Poniżej przedstawiamy daty obchodów Dnia Chłopaka w poszczególnych krajach:

  • Malta - 7 lutego,
  • Wielka Brytania, Irlandia - 5 kwietnia,
  • Japonia - 5 maja,
  • Brazylia - 15 lipca,
  • Norwegia - 7 października,
  • Indie, Meksyk - 19 listopada,
  • Kanada - 25 listopada.

Niestety o historii Dnia Chłopaka niewiele wiadomo. Nie wiemy zatem, kiedy i przede wszystkim z czyjej inicjatywy powstało święto panów, które obchodzone jest 30 września. Czekacie na dzień chłopaka?

Dzień Chłopaka - ŻYCZENIA: śmieszne wierszyki, miłosne, SMS 2020

RadioZET.pl/JW