Zamknij

Dzień Dziadka 2019 - kiedy jest Dzień Dziadka w Polsce, jaka historia? [DATA]

Redakcja
21.01.2019 09:59
Dzień Dziadka 2019 - kiedy jest Dzień Dziadka w Polsce, jaka historia? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Dzień Dziadka 2019 w Polsce co roku obchodzony jest w tym samym terminie - pod koniec stycznia, dzień po Dniu Babci. W tym czasie wnuczęta składają dziadkom życzenia i obdarowują ich mniejszymi lub większymi upominkami. Kiedy Dzień Dziadka 2019 i jaka jest historia tego święta? Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Dzień Dziadka 2019 w Polsce - kiedy wypada święto dziadków? Jak się je obchodzi? Jaka jest jego historia? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i sprawdzamy najważniejsze informacje o Dniu Dziadka.

» Życzenia na Dzień Babci i Dziadka razem - wspólne piękne i wzruszające życzenia 

Dzień Dziadka 2019 - kiedy wypada święto dziadków? [DATA]

Kiedy Dzień Dziadka 2019? Informacji na ten temat co roku wraz z początkiem stycznia poszukuje wiele osób. Data Dnia Dziadka jest stała i zawsze wypada w tym samym terminie - 22 stycznia. Tym razem będzie to wtorek.

Z kolei dzień wcześniej, 21 stycznia (w tym roku jest to poniedziałek) przypada Dzień Babci.

» Dzień Babci 2019 - kiedy wypada Dzień Babci w Polsce i jak się obchodzi? «

Dzień Dziadka w Polsce - obchody, geneza święta

Dzień Dziadka w Polsce obchodzi się podobnie jak Dzień Babci. 22 stycznia wnuczęta obdarowują swoich dziadków większymi bądź mniejszymi upominkami i składają życzenia. Z kolei w niektórych przedszkolach, zerówkach i szkołach podstawowych dzieci specjalnie dla dziadków przygotowują przedstawienia i liczne występy.

Historia Dnia Dziadka wywodzi się od Dnia Babci, które w kalendarzu pojawiło się w latach 60. XX wieku. O święcie dziadków pomyślano dopiero później, bo w 1978 roku. Trzy lata później oficjalnie wpisano je do kalendarza pod datą 22 stycznia. Dzień Dziadka prawdopodobnie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych.

RadioZET.pl/JW