Zamknij

Dzień Dziadka 2021 - kiedy obchodzimy w Polsce święto dziadków? [DATA]

20.01.2021 09:34
Dzień Dziadka 2021 - kiedy w Polsce i jaka jest historia święta dziadków? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy jest Dzień Dziadka w 2021 roku? Data święta wszystkich dziadków jest stała i zawsze wypada w drugiej połowie stycznia. Dzień ten ma na celu uhonorowanie dziadków, dlatego w tym terminie wnuczęta składają im życzenia, a w wielu przedszkolach z tej okazji odbywają się specjalne przedstawienia. Więcej informacji na temat daty Dnia Dziadka i historii tego święta, można znaleźć poniżej.

Dzień Dziadka 2021 - DATA: kiedy jest w Polsce święto dziadków? Jaka jest historia tego dnia? Kiedy powstało? Jak się je obchodzi i jakie są zwyczaje z nim związane? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy jest Dzień Dziadka w 2021 roku.

Dzień Dziadka - ŻYCZENIA i najpiękniejsze WIERSZYKI dla dziadka 2021

Kiedy jest Dzień Dziadka 2021? [DATA]

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Dziadka 2021. Data tego święta jest stała, więc rokrocznie przypada w tym samym terminie, a dokładniej 22 stycznia. Tym razem będzie to piątek.

Dzień wcześniej natomiast, czyli 21 stycznia wypada Dzień Babci.

Co ciekawe, święto to nie jest obchodzone jedynie w Polsce. Dzień Dziadka świętują również mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Rosji czy Ameryki.

Dzień Dziadka w Polsce - historia święta i zwyczaje

Dzień Dziadka prawdopodobnie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawał się coraz popularniejszy. Jego geneza jednak nie jest do końca znana.

Dzień Babci i Dziadka - ŻYCZENIA i najpiękniejsze WIERSZYKI dla dziadków

Dzień Dziadka w Polsce obchodzi się podobnie jak Dzień Babci. 22 stycznia wnuczęta obdarowują swoich dziadków większymi bądź mniejszymi upominkami i składają życzenia. Z kolei w niektórych przedszkolach, zerówkach i szkołach podstawowych dzieci specjalnie dla dziadków przygotowują przedstawienia i liczne występy.

Dzień Babci i Dziadka - PREZENT: najlepsze i oryginalne pomysły na prezenty dla dziadków 2021

Zagłosuj

Obchodzisz Dzień Dziadka?

Liczba głosów:

RadioZET.pl