Zamknij

Dzień Dziecka 2019 - WARSZAWA: atrakcje, wydarzenia i imprezy na Dzień Dziecka [1.06]

Jolanta Waligóra
31.05.2019 15:37
Dzień Dziecka 2019 - WARSZAWA: atrakcje, wydarzenia, imprezy na Dzień Dziecka [1.06]
fot. SHUTTERSTOCK

W Dzień Dziecka 2019 w Warszawie organizowane są specjalne wydarzenia i atrakcje dedykowane najmłodszym. Organizatorzy zadbali o różnorodność, dzięki czemu w tym dniu żadne dziecko nie będzie się nudzić. Gdzie iść i co robić 1 czerwca w stolicy? Zebraliśmy dla was informacje o najlepszych atrakcjach na Dzień Dziecka 2019 w Warszawie i organizowanych wydarzeniach.

Dzień Dziecka 2019 w Warszawie - atrakcje, imprezy i wydarzenia na 1 czerwca. Co robić w Dzień Dziecka w stolicy? Gdzie zabrać w ten dzień nasze pociechy? Jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy organizowane wydarzenia na Dzień Dziecka 2019 w Warszawie i najlepsze atrakcje.

Kartki na Dzień Dziecka - z życzeniami dla dzieci i dorosłych [DO WYDRUKU]

Dzień Dziecka 2019, Warszawa: atrakcje, wydarzenia, imprezy [1.06]

Dzień Dziecka 2019 w Warszawie będzie można spędzić w wielu miejscach, które w tym dniu przygotowują specjalne imprezy dla najmłodszych. Organizatorzy wydarzeń i atrakcji na Dzień Dziecka 2019 w Warszawie zadbali o różnorodność, dzięki czemu 1 czerwca żadne dziecko nie będzie się nudzić. Przygotowano m.in. ciekawe warsztaty, pikniki czy interesujące wystawy. 

Dzień Dziecka 2019 - kiedy jest w Polsce i na świecie i jaka jest historia święta?

Na część atrakcji w Dzień Dziecka w Warszawie 2019 obowiązywać będą bilety, a na niektóre wydarzenia wejdziemy bezpłatnie. Wystarczy jedynie przyjść w docelowe miejsce i dobrze się bawić. 

Dzień Dziecka w Warszawie 2019 - najlepsze atrakcje dla dzieci

Jak już wspominaliśmy powyżej, w stolicy na 1 czerwca w wielu miejscach przygotowano wydarzenia dla dzieci z okazji ich święta. W tym artykule zebraliśmy dla was informacje o najlepszych atrakcjach na Dzień Dziecka 2019 w Warszawie

Dzień Dziecka 2019: prezenty. Co kupić dzieciom? [DLA PRZEDSZKOLAKA, DLA NIEMOWLAKA]

W Radiu ZET startuje Dzień Dziecka od A do ZET, a święto wszystkich dzieci będzie trwało tam aż trzy dni. 31 maja zespół Radia ZET będzie można spotkać na Termach Uniejów już od godziny 13:00. Z kolei w sobotę 1 czerwca od 10:00 ekipa Radia ZET będzie czekała w Warszawskim ZOO. 2 czerwca od 10:00 natomiast zapraszamy do Parku Rozrywki w Chorzowie, czyli do magicznej Legendi. Czekać tam będzie Muzyczna Strefa od Radia ZET, bajkowe postacie Disneya ze swoim programem artystycznym, Strefa Bezpieczeństwa, w której odbywać się będą pokazy pierwszej pomocy, strefa kids z bungee oraz magiczna fotobudka. Na miejscu każdy będzie mógł wziąć udział w zabawach i konkursach o nagrody Radia ZET i partnerów.

Ponadto zachęcamy do słuchania Radia ZET 1 czerwca. Z okazji Dnia Dziecka do wygrania będą nowoczesne hulajnogi elektryczne.

 

W weekend 1 i 2 czerwca na poziomie 0 w Galerii Mokotów odbędzie się wydarzenie "LEGO - przygoda ze sztuką". W specjalnie przygotowanych strefach goście znajdą atrakcje nie tylko dla dzieci. Zgodnie z tematem przewodnim, podczas wydarzenia poprzez zabawę i kreatywne zadania będzie można nie tylko poznać najsłynniejsze dzieła sztuki i malarzy, ale także samemu wcielić się w rolę artysty. Dodatkowo dla najmłodszych przewidziane są specjalne konkursy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Życzenia na Dzień Dziecka - dla dużych, małych i dla dorosłych [1.06]

W weekend w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbędzie się festiwal rodzinny Family Fest. 1 czerwca najmłodsi będą mogli spotkać Elsę z "Krainy lodu" i Bellę z "Pięknej i Bestii" i razem z nimi zaśpiewać wybrane piosenki z bajek. Po koncercie odbędą się wspólne zabawy i quizy. W niedzielę natomiast odbędzie się koncert Fasolek.

Boże Ciało 2019 - wolne od szkoły i pracy 20 czerwca czy nie? 

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka 2019 w Warszawie odbędą się wyjątkowe warsztaty kulinarne, na których będzie można uformować okrągłe ciasteczka, oblewać je czekoladą i umieszczać na patyku, tak by stworzyć własne lizaki. Wydarzenie odbędzie się w Domu Kultury Kadr. Obowiązują zapisy, a wstęp wynosi 15 zł.

Z kolei Kino Muranów z okazji święta dzieci przygotowało cały weekend (31 maja - 2 czerwca) atrakcji. W tych terminach będzie można obejrzeć m.in. takie filmy jak "Basia" czy "Dzieci z Bullerbyn". Na wydarzenie obowiązują bilety.

Dzień Dziecka - ŻYCZENIA: śmieszne, krótkie i rymowane wierszyki [1.06]

Ciekawe atrakcje na Dzień Dziecka 2019 w Warszawie czekają także na najmłodszych na Stadionie Legii. 1 czerwca odbędzie się tam wielki piknik rodzinny. Uczestnicy będą mogli skorzystać z niezliczonych aktywności sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. Wstęp jest bezpłatny, a wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Wśród wydarzeń organizowanych w Warszawie na Dzień Dziecka 2019 można takie wymienić The Color Run na Stadionie Narodowym. To bieg, piknik i festiwal w jednym. Warto także dodać, że na wydarzenie obowiązują zapisy.

UberGIVING - o co chodzi, na czym polega akcja i jak zamówić przejazd? [1.06]

Ponadto Dzień Dziecka 2019 w stolicy można spędzić m.in. na przygodach z nauką w CH Blue City, w parku wokół Muzeum POLIN na pikniku rodzinnym "W Maciusiowym królestwie" czy na eko warsztatach w Miejskim Ogrodzie przy ul. Postępu 5.

Niedziele handlowe CZERWIEC 2019 - WYKAZ. Kiedy sklepy będą otwarte? [KALENDARZ]

RadioZET.pl/JW