Dzień Dziewczyn 2018 - kiedy jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt? [DATA]

11.10.2018 08:39

Kiedy jest Dzień Dziewczyn 2018? Data tego święta nie jest wszystkim znana, a wypada zaledwie niecałe dwa tygodnie po święcie panów. W tym terminie to mężczyźni obdarowują swoje wybraki, matki czy siostry większymi i mniejszymi upominkami. Przedstawiamy najważniejsze informacje o Międzynarodowym Dniu Dziewcząt.

Dzień Dziewczyn 2018 - kiedy jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt? [DATA] fot. PIXABAY

Dzień Dziewczyn 2018: kiedy jest? Jaka jest dokładna data święta pań? Jaka jest jego geneza? Jak się je obchodzi? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat Międzynarodowego Dnia Dziewcząt.

Kiedy jest Dzień Dziewczyn 2018? DATA

Informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Dziewczyn 2018, poszukuje wielu mężczyzn, którzy odpowiednio wcześniej chciałoby zaplanować ukochanej niespodziankę. Święto pań wypada 11 października. W tym roku będzie to czwartek. 

Zagłosuj

Obchodzisz Dzień Dziewczyn?

Przypominamy, że panie swoje święto mają dwa razy w roku - 8 marca w Dzień Kobiet oraz 11 października w Dzień Dziewczyn, z czego druga data jest znacznie mniej popularna. Z pewnością niektórzy słyszeli także o Dniu Dziewczyny 22 października. Jak informuje portal female.pl, między innymi z inicjatywy mydziewczyny.pl powstał projekt stworzenia nowej daty w kalendarzu – światowego Dnia Dziewczyny obchodzonego dnia 22 października – który celebrowałby młodość i energię nastolatek, dawał im możliwość zabawy we własnym gronie i afirmacji ich miejsca na świecie.

Dzień Dziewczyn 2018 - co to za święto i jaka jest jego geneza?

Dzień Dziewczyn, inaczej Międzynarodowy Dzień Dziewczynek lub Międzynarodowy Dzień Dziewcząt to święto, które corocznie obchodzone jest 11 października. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie.

Różnorakie wydarzenia związanie z Dniem Dziewczyn organizują UNFPA, UNICEF oraz UN Women.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW

Oceń