Zamknij

Dzień Dziewczyny 2020 - kiedy jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt? [DATA]

08.09.2020 10:59
Dzień Dziewczyny 2020 - kiedy jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt? [DATA]
fot. PIXABAY

Kiedy jest Dzień Dziewczyny? Data tego święta nie jest wszystkim znana, a wypada zaledwie niecałe dwa tygodnie po święcie panów. W tym terminie to mężczyźni obdarowują swoje wybraki, matki czy koleżanki większymi i mniejszymi upominkami. Przedstawiamy najważniejsze informacje o Międzynarodowym Dniu Dziewcząt i sprawdzamy, kiedy jest Dzień Dziewczyny w 2020 roku.

Dzień Dziewczyn 2020 - DATA: kiedy jest? Jaka jest dokładna data święta pań? Jaka jest jego geneza i jak się je obchodzi? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy jest Dzień Dziewczyny i jaka jest historia tego święta.

Kiedy jest Dzień Dziewczyny 2020? [DATA]

Informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Dziewczyny 2020, poszukuje wielu mężczyzn, którzy odpowiednio wcześniej chciałoby zaplanować ukochanej, mamie czy koleżance specjalną niespodziankę. Data Dnia Dziewczyn jest stała, zatem rokrocznie święto pań wypada w tym samym terminie, a dokładniej 11 października. Tym razem będzie to niedziela.

Dzień Chłopaka 2020 - kiedy jest w Polsce i na świecie i jaka jest historia święta? [DATA]

Zagłosuj

Obchodzisz Dzień Dziewczyn?

Liczba głosów:

Przypominamy, że panie swoje święto mają dwa razy w roku - 8 marca w Dzień Kobiet oraz 11 października w Dzień Dziewczyn, z czego druga data jest znacznie mniej popularna.

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka - kiedy są i czy to to samo święto?

Z pewnością niektórzy słyszeli także o Dniu Dziewczyny 22 października. Jak informuje portal female.pl, między innymi z inicjatywy mydziewczyny.pl powstał projekt stworzenia nowej daty w kalendarzu – Światowego Dnia Dziewczyny obchodzonego dnia 22 października – który celebrowałby młodość i energię nastolatek, dawał im możliwość zabawy we własnym gronie i afirmacji ich miejsca na świecie.

Dzień Dziewczyny - co to za święto i jaka jest jego historia?

Dzień Dziewczyn, inaczej Międzynarodowy Dzień Dziewczynek lub Międzynarodowy Dzień Dziewcząt to święto, które rokrocznie obchodzone jest 11 października. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie.

Różnorakie wydarzenia związanie z Dniem Dziewczyn organizują UNFPA, UNICEF oraz UN Women.

RadioZET.pl