Dzień Kobiet 2018: jakie kwiaty na 8 marca? Kolor i znaczenie bukietu

05.03.2018 13:25

Dzień Kobiet 2018 - jakie kwiaty wybrać? Co oznacza ich kolor i gatunek? Oto jedne z pytań najczęściej zadawanych przez internautów. Bukiet kwiatów od zawsze doskonale sprawdzał się na prezent z okazji Dnia Kobiet. Jakie więc kwiaty kupić na 8 marca?

Kwiaty na Dzień Kobiet - jakie wybrać? fot. PIXABAY

Kwiaty na Dzień Kobiet od zawsze doskonale się sprawdzają. Z reguły symbolizują oddanie i są wyrazem uczuć. Każdy kwiat, o czym nie wszyscy wiedzą, ma jednak swoje znaczenie. W XIX wieku powstał nawet słownik kwiatów, w którym spisane zostały kwiaty, ich symbolika, znaczenie kolorów, jak również zastosowanie do adekwatnej sytuacji w życiu.

» Dzień Kobiet 2018: prezenty dla dziewczyny, mamy, siostry

Kwiaty na Dzień Kobiet - znaczenie gatunków

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Zanim zdecydujemy się zamówić bukiet na Dzień Kobiet, warto najpierw zaznajomić się ze znaczeniem oraz symboliką określonych gatunków. Niektóre kwiaty mogą oznaczać pozytywne emocje, inne natomiast mogą wyrażać niechęć do drugiej osoby. Oto najpopularniejsze gatunki kwiatów wraz z ich symboliką.

- Róże są bardzo eleganckie, dlatego to doskonałe kwiaty na Dzień Kobiet. Kojarzą się jedynie z pozytywnymi emocjami, będą więc dobrym prezentem zarówno dla ukochanej, mamy, jak i siostry. 

- Tulipany, podobnie jak róże, wyrażają pozytywne uczucia. Symbolizują radość ze spotkania i wyrażają chęć kontynuowania znajomości.

- Goździki sprawdzają się przede wszystkim w oficjalnych sytuacjach. Warto po nie sięgnąć, jeśli będziemy chcieli wyrazić swoje uznanie i podziw, a także komuś podziękować.

- Niezapominajki doskonale sprawdzą się praktycznie w każdej sytuacji. Osoba, która została przez nas obdarowana niezapominajkami, jest dla nas ważna i pragniemy, aby o nas pamiętała.

- Fiołki symbolizują wierność, są wyrazem tęsknoty, a także skrywanej miłości.

- Storczyki oznaczają doskonałość. Wyrażają wielki podziw oraz fascynację drugą osobą.

- Frezje sprawdzą się przede wszystkim na początku znajomości. Są wyrazem szacunku, ale i zaproszeniem do flirtu.

- Lilie oznaczają niewinność oraz czystość. Symbolizują również poważne zamiary wobec drugiej osoby.

Kwiaty na Dzień Kobiet: symbolika koloru 

Jakie kwiaty na 8 marca? Wybierając odpowiednie kwiaty na Dzień Kobiet, warto wziąć pod uwagę również znaczenie koloru. Wiele zależy przede wszystkim od tego, komu będziemy wręczać bukiet oraz co chcemy nim wyrazić. Jest kilka podstawowych znaczeń kolorów kwiatów:

- czerwony - symbolizuje miłość oraz pożądanie,

- biały - oznacza czyste zamiary, szczerość i jest oznaką szacunku,

- różowy - symbolizuje przyjaźń,

- błękitny - jest oznaką wierności,

- żółty - zazdrość oraz złość,

- pomarańczowy - symbolizuje zdradę,

- fioletowy - to barwa smutku i żałoby, a w miłości oznacza koniec.

Dzień Mężczyzn 2018 wypada zaledwie dwa dni po święcie pań. Sprawdź, co to za święto i jaka jest jego geneza.

» Dzień Mężczyzn 2018: kiedy jest i co to za święto?

RadioZET.pl/JW

Oceń