Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Kobiet 2018: kiedy wypada międzynarodowe święto pań? [DATA]

02.03.2018 13:34

Dzień Kobiet 2018 - kiedy wypada? Na to pytanie powinny znać odpowiedź zarówno wszystkie panie, jak i panowie, którzy w ten dzień będą obdarowywać bliskie kobiety upominkami. Poznaj dokładną datę Dnia Kobiet i nie przegap tego wyjątkowego terminu!

Dzień Kobiet 2018 - kwiaty to najczęstsze upominki dla pań fot. MAREK HANYZEWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań, które obchodzone jest przeszło od 108 lat. Tego dnia wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Panie otrzymują życzenia oraz mniejsze i większe upominki nie tylko od swoich partnerów, ale także od ojców, dzieci, czy kolegów z pracy.

Dzień Kobiet 2018 - kiedy?

Dzień Kobiet to powszechne święto, które obchodzone jest 8 marca (w tym roku wypada w czwartek). Co istotne, pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był już 28 lutego 1909 r., a ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po wielu strajkach i zamieszkach mających miejsce w Nowym Jorku.

Płeć piękna może celebrować swój dzień również 22 października, kiedy to obchodzony jest Dzień Dziewczyny. Październikowe święto jednak zazwyczaj celebrowane jest przez nastolatki.

Dzień Kobiet w innych krajach

Dzień Kobiet nie jest obchodzony jedynie w Polsce. Obecnie jest to oficjalne święto również w Albanii, Algierii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech oraz Zambii.

W Dzień Kobiet w innych krajach podobnie jak Polsce, mężczyźni obdarowują bliskie panie upominkami - wręczają kwiaty lub składają życzenia. Co ciekawe, w niektórych krajach (przykładowo w Rumunii), dzień ten połączony jest z Dniem Matki, podczas którego dzieci przygotowują prezenty dla swoich matek i babć. 

RadioZET.pl/JW

Oceń