Zamknij

Dzień Kobiet 2018: kiedy wypada międzynarodowe święto pań? [DATA]

Redakcja
02.03.2018 13:34
Dzień Kobiet 2018 - kwiaty to najczęstsze upominki dla pań
fot. MAREK HANYZEWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Dzień Kobiet 2018 - kiedy wypada? Na to pytanie powinny znać odpowiedź zarówno wszystkie panie, jak i panowie, którzy w ten dzień będą obdarowywać bliskie kobiety upominkami. Poznaj dokładną datę Dnia Kobiet i nie przegap tego wyjątkowego terminu!

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań, które obchodzone jest przeszło od 108 lat. Tego dnia wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Panie otrzymują życzenia oraz mniejsze i większe upominki nie tylko od swoich partnerów, ale także od ojców, dzieci, czy kolegów z pracy.

Dzień Kobiet 2018 - kiedy?

Dzień Kobiet to powszechne święto, które obchodzone jest 8 marca (w tym roku wypada w czwartek). Co istotne, pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był już 28 lutego 1909 r., a ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po wielu strajkach i zamieszkach mających miejsce w Nowym Jorku.

Płeć piękna może celebrować swój dzień również 22 października, kiedy to obchodzony jest Dzień Dziewczyny. Październikowe święto jednak zazwyczaj celebrowane jest przez nastolatki.

Dzień Kobiet w innych krajach

Dzień Kobiet nie jest obchodzony jedynie w Polsce. Obecnie jest to oficjalne święto również w Albanii, Algierii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech oraz Zambii.

W Dzień Kobiet w innych krajach podobnie jak Polsce, mężczyźni obdarowują bliskie panie upominkami - wręczają kwiaty lub składają życzenia. Co ciekawe, w niektórych krajach (przykładowo w Rumunii), dzień ten połączony jest z Dniem Matki, podczas którego dzieci przygotowują prezenty dla swoich matek i babć. 

RadioZET.pl/JW