Zamknij

Dzień Kobiet 2021 - kiedy jest święto pań i jak się je obchodzi w Polsce i na świecie? [DATA]

01.03.2021 12:27
Dzień Kobiet 2021 - kiedy jest święto pań i jak się je obchodzi w Polsce i na świecie? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy jest Dzień Kobiet 2021? Na to pytanie powinny znać odpowiedź zarówno wszystkie panie, jak i panowie, którzy w ten dzień będą obdarowywać bliskie kobiety większymi bądź mniejszymi upominkami i składać życzenia. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy wypada Dzień Kobiet 2021 i jak się to święto obchodzi w Polsce i na świecie, można znaleźć poniżej.

Dzień Kobiet 2021 - DATA: kiedy wypada święto wszystkich pań? Jak się je obchodzi w Polsce, a jak na świecie? Jaka jest historia tego święta? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy jest Dzień Kobiet w 2021 roku.

Dzień Kobiet 2021 - kiedy jest święto wszystkich pań? [DATA]

Informacje na temat tego, kiedy Dzień Kobiet w 2021, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim mężczyzn, którzy w ten dzień będą obdarowywać bliskie kobiety większymi bądź mniejszymi upominkami i składać życzenia. Data Dnia Kobiet jest stała, więc rokrocznie święto to przypada w tym samym terminie, a dokładniej 8 marca. W 2021 roku Dzień Kobiet wypada w poniedziałek.

Dzień Kobiet - KWIATY: jaki bukiet na 8 marca? [KOLOR I ZNACZENIE KWIATÓW]

Płeć piękna może celebrować swój dzień również 11 października, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczyny. Październikowe święto jednak zazwyczaj celebrowane jest przez nastolatki.

Przypomnijmy także, że dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca, przypada Dzień Mężczyzn.

Dzień Kobiet - jak się obchodzi w Polsce i na świecie oraz jaka jest historia święta?

Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później natomiast, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Dzień ten przypadał na 8 marca i tak już zostało do dzisiaj.

Dzień Kobiet - ŻYCZENIA: najpiękniejsze i wzruszające wierszyki na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet nie jest obchodzony jedynie w Polsce. Obecnie jest to oficjalne święto również w Albanii, Algierii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech oraz Zambii.

Życzenia na Dzień Kobiet - śmieszne, oficjalne, oryginalne wierszyki na Dzień Kobiet 

W Dzień Kobiet w innych krajach podobnie jak Polsce mężczyźni obdarowują bliskie panie upominkami - wręczają kwiaty lub składają życzenia. We Włoszech przykładowo kobiety obdarowywane są gałązkami akacji srebrzystej. Akacje srebrzyste i czekolada są także najczęstszym prezentem w Rosji. W Portugalii i Rumunii zazwyczaj noc 8 marca grupy kobiet świętują na specjalnych obiadach i przyjęciach dedykowanych tylko paniom.

Dzień Kobiet - ŻYCZENIA: piękne i krótkie wierszyki na Dzień Kobiet

Zagłosuj

Obchodzisz Dzień Kobiet?

Liczba głosów:

RadioZET.pl