Zamknij

Dzień Matki 2019 - Warszawa: koncerty, wydarzenia, wystawy. Gdzie zabrać mamę 26.05?

Karolina Piotrowska
24.05.2019 15:27
Dzień Matki 2019 - Warszawa: koncerty, wydarzenia, wystawy. Gdzie zabrać mamę 26.05?
fot. Shutterstock

Dzień Matki 2019 w Warszawie będzie można spędzić w wielu różnych miejscach. Ten moment w roku to idealna okazja, aby zabrać swoją mamę na koncert, do teatru, do kina lub na wystawę. Poniżej zebraliśmy najciekawsze pomysły na spędzenie czasu ze swoją mamą w stolicy z okazji jej święta.

Dzień Matki 2019 w Warszawie: koncert, wystawa, kino czy teatr? Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla swojej mamy z okazji jej święta, poniżej znajdziecie najciekawsze wydarzenia w stolicy i propozycje, jak spędzić wspólnie ten wyjątkowy dzień.

» Życzenia na Dzień Matki 2019: wzruszające, poważne, śmieszne, krótkie SMS «

Dzień Matki 2019 - Warszawa: koncerty, wystawy, wydarzenia

Wystawy, koncerty czy spektakle na Dzień Matki 2019 w Warszawie z okazji święta wszystkich mam to świetny pomysł na prezent zamiast kwiatów czy czekoladek. Większość z wydarzeń odbywać się będzie dokładnie 26 maja, czyli w Dzień Matki 2019. W Warszawie koncerty i wydarzenia, na które można zabrać ze sobą swoją mamę to między innymi wieczory tematyczne w teatrze lub koncerty na świeżym powietrzu. W poprzednim roku można było także wziąć udział w tzw. "Ladies Night" w kinie, podczas którego uczestniczki otrzymywały dodatkowo drobne upominki.

Dzień Matki w Warszawie 2019: gdzie zabrać mamę?

Sprawdziliśmy, na które wydarzenia na Dzień Matki 2019 w Warszawie warto wybrać się ze swoją mamą i spędzić z nią wyjątkowy czas w dniu jej święta. Nasze propozycje znajdziecie poniżej.

1. Warszawskie Targi Książki 2019

W najbliższy weekend na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywają się Warszawskie Targi Książki. Wspólne spędzenie czasu z mamą w takim miejscu będzie idealną propozycją dla wielbicielek literatury. Jak czytamy na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku:

"Warszawskie Targi Książki to największe międzynarodowe targi książki w Polsce - święto dla miłośników książek w każdym wieku. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu spotkać pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców z całego świata, wziąć udział w zajęciach i warsztatach oraz zobaczyć wiele ciekawych wystaw. To też niepowtarzalna okazja do zdobycia autografów ulubionych autorów.

W tym roku, podczas 10. Jubileuszowej edycji, na odwiedzających Targi będzie czekać mnóstwo atrakcji: specjalna strefa dziecięca przygotowana wspólnie z portalem Czasdzieci.pl, goszczący na WTK od lat Festiwal Komiksowa Warszawa, Dzień Reportażu oraz dodatkowe strefy tematyczne m.in.: poświęcone literaturze kryminalnej i fantastycznej czy Meet Point – Warszawski Festiwal popkultury."

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

2. Koncert "Życia mała garść" dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu

Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 maja 2019 roku w warszawskiej hali COS Torwar. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje córka muzycznej pary, Natalia Kukulska.

Na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku możemy przeczytać: "Narrację koncertu stanowią wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi Artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Zaś piosenki, które łączą całe pokolenia Polaków, zaaranżowane przez Adam Sztaba na orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Usłyszymy Kayah, Katarzyna Groniec, Daria Zawiałow, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Marek Piekarczyk i Igor Herbut, którym zaakompaniuje Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą."

Bilety na koncert można kupić m.in. na stronie eBilet.

3. Wegański piknik

W niedzielę, 26 maja 2019 roku od 12.00 do 19.00 w ISKRA Pole Mokotowskie odbędzie się Wegański piknik. W tym miejscu będzie można odwiedzieć 30 wyjątkowych stoisk z najlepszymi wegańskimi daniami pełnymi pysznych sezonowych warzyw, roślinnymi lodami i deserami.

4. Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2019

Tegoroczny, 60. sezon Koncertów zainaugurowany został 19. maja. Począwszy od tej daty, w każdą niedzielę o 12.00 i 16.00 uczestnicy będą mogli wspólnie cieszyć zmysły muzyką kompozytora w pięknych przestrzeniach Łazienki Królewskie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

"Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.

Wyjątkową muzyczną jakość gwarantują największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi, uzdolnieni pianiści rozpoczynający dopiero swoją karierę."

Więcej informacji można znaleźć m.in. na wydarzeniu na Facebooku lub na stronie internetowej koncerty-chopinowskie.pl.

5. Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej "Osiecka. Tylko brać."

W niedzielę, 26 maja 2019 roku w Teatrze 6. piętro o godzinie 16:00 lub o 19:00 odbędą się koncerty piosenek Agnieszki Osieckiej. Wystąpią m.in. Natalia Przybysz, Maciej Zakościelny, Natalia Sikora, Marcin Januszkiewicz, Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Barbara Wrońska, Hanna Krawczyńska, Monika Urlik.

Bilety można kupić na oficjalnej stronie internetowej Teatru 6. piętro.

Obchody Dnia Matki w Polsce polegają zazwyczaj na obdarowywaniu matek kwiatami, czekoladkami, laurkami oraz innymi upominkami. Tego dnia bardzo często w przedszkolach i szkołach odbywają się uroczyste akademie poświęcone mamom. Starsi wolą jednak podziękować swojej mamie w inny sposób, dlatego w powyższym artykule znajdziecie najciekawsze pomysły, gdzie można zabrać mamę na Dzień Matki 2019 w Warszawie: koncerty, wystawy, wydarzenia i inne imprezy, związane z obchodami 26 maja.

Jeśli szukacie innego pomysłu na nietuzinkowy prezent na Dzień Matki 2019, w poniższym artykule znajdziecie jeszcze więcej ciekawych propozycji dla waszych mam wraz z kodami zniżkowymi.

Dzień Matki 2019 - PROMOCJE, kody rabatowe, przeceny i obniżki w sklepach [26.05]

RadioZET.pl/KP