Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka - kiedy są i czy to to samo święto?

27.09.2018 15:43

Kiedy wypadają Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka? Doroczne święto obchodzą nie tylko panie. Również panowie mogą celebrować swój dzień. Sprawdzamy, kiedy wypadają święta panów i czym się od siebie różnią.

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka - kiedy są i czy to to samo święto? fot. PIXABAY

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka to święta, które przypadają w różnych terminach. W tych dniach to kobiety obdarowują swoich ukochanych upominkami i składają serdeczne życzenia. Kiedy wypada dzień panów?

Dzień Mężczyzny 2018: kiedy wypada?

Dzień Mężczyzn często mylony jest z Dniem Chłopaka. Wpływ na to ma fakt, iż święto to nie jest rozpowszechnione, jednak cały czas zyskuje na popularności. Dzień Mężczyzn w Polsce obchodzony jest dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. W tym roku wypada w sobotę. Termin ten nie został wybrany przypadkowo. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty - rzymskich legionistów skazanych w 320 roku na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa. Co ciekawe, Międzynarodowy Dzień Mężczyzn (IMD) na świecie obchodzony jest oficjalnie 19 listopada.

Dzień Mężczyzn w kwietniu? Inna, proponowana data Dnia Mężczyzny to 4 kwietnia. Termin ten, w przeciwieństwie do 10 marca, nie jest związany z Kościołem Katolickim. Co ciekawe, w okresie PRL w niektórych szkołach z tej okazji urządzane były imprezy.

» Dzień Mężczyzn 2018: kiedy jest obchodzony i co to za święto? [DATA] «

Dzień Chłopaka 2018: kiedy jest obchodzony?

Dzień Chłopaka to znacznie popularniejsze święto. W Polsce obchodzone jest 30 września, a w tym roku wypada w niedzielę. Święto to jest odpowiednikiem Dnia Kobiet, które przypada na 8 marca. W Dzień Chłopaka to jednak panie obdarowują swojego ukochanego, tatę, czy brata mniejszym lub większym podarunkiem.

» Dzień Chłopaka 2018 - kiedy jest obchodzony? Co to za święto? [DATA] «

Dzień Mężczyzn i Dzień Chłopaka: czym się różnią?

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to święta przypadające w różnych terminach. Pierwsze z nich w Polsce wypada na zimę, dokładnie 10 marca, drugie natomiast na jesień, 30 września. Jaka jest między nimi różnica? Zazwyczaj Dzień Mężczyzn celebrujemy z dorosłymi panami, a Dzień Chłopaka obchodzą nastolatkowie. Jednak coraz częściej zdarza się, że i starsi panowie celebrują swój dzień we wrześniu.

Zagłosuj

Dzień Mężczyzn czy Dzień Chłopaka - które święto obchodzisz?

RadioZET.pl/JW

Oceń