Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Nauczyciela 2018 - czy 14.10 jest dniem wolnym od szkoły?

12.10.2018 09:44

Czy Dzień Nauczyciela 2018 jest wolny, czy trzeba iść tego dnia do szkoły? Czy 14 października odbywają się normalne lekcje? Ponieważ jest to pierwsze święto w roku szkolnym, to pytanie słychać na szkolnych korytarzach wśród uczniów zaraz po powrocie z wakacji. Odpowiadamy na pytanie, czy Dzień Nauczyciela 2018 jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych i jak wyglądają obchody święta w Polsce.

Dzień Nauczyciela 2018: czy jest dniem wolnym? 14.10. wolne czy do szkoły? fot. Shutterstock

Czy 14 października są lekcje w szkołach? Czy Dzień Nauczyciela 2018 jest dniem wolnym? Te pytania zadają sobie co roku uczniowie, a my spieszymy z odpowiedziami.

» Dzień Nauczyciela: PREZENTY - co kupić na Dzień nauczyciela 14.10? «

» Dzień Nauczyciela 2018 - kiedy jest i jak obchodzimy to święto?

Czy Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym od szkoły?

Choć 14 października jest świętem pedagogów, wychowawców i nauczycieli, niestety nie jest on dla nich dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to również, że uczniowie najczęściej muszą iść do szkoły w Dzień Nauczyciela. W tym roku jednak Dzień Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela będziemy obchodzić w niedzielę, czyli w dzień wolny od szkoły.

» Rok szkolny 2018/2019: ferie zimowe, święta, dni wolne - kalendarz

14 października 2018 - czy są lekcje tego dnia?

Z okazji Dnia Nauczyciela 2018 w wielu szkołach organizowane są liczne apele, akademie i tym podobne. W związku z tym choć obecność w szkole będzie wymagana, uczniowie mogą liczyć przynajmniej na dzień wolny od zajęć lekcyjnych lub skrócenie lekcji.

» Dzień Nauczyciela: ŻYCZENIA - od uczniów, od rady rodziców, od rodziców «

Choć Dzień Nauczyciela nie jest dniem wolnym od szkoły, w większości szkół tego dnia nie odbywają się normalne lekcje. Ponieważ święto wypada w tym roku w weekend, prawdopodobnie uroczystości w większości szkół zostaną przeniesione na piątek, 12 października lub na poniedziałek, 15 października. Więcej informacji na ten temat należy szukać na stronie internetowej wybranej placówki.

» Dni wolne od szkoły - kiedy wypadają? [KALENDARZ SZKOLNY 2018/2019]

Dzień Nauczyciela obchodzony jest co roku przez około 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

» Rok szkolny 2018/2019 - ile dni i ile tygodni ma nadchodzący rok szkolny?

RadioZET.pl/KP

Oceń