Zamknij

Dzień Nauczyciela 2018 - czy 14.10 jest dniem wolnym od szkoły?

Redakcja
12.10.2018 09:44
Dzień Nauczyciela 2018: czy jest dniem wolnym? 14.10. wolne czy do szkoły?
fot. Shutterstock

Czy Dzień Nauczyciela 2018 jest wolny, czy trzeba iść tego dnia do szkoły? Czy 14 października odbywają się normalne lekcje? Ponieważ jest to pierwsze święto w roku szkolnym, to pytanie słychać na szkolnych korytarzach wśród uczniów zaraz po powrocie z wakacji. Odpowiadamy na pytanie, czy Dzień Nauczyciela 2018 jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych i jak wyglądają obchody święta w Polsce.

Czy 14 października są lekcje w szkołach? Czy Dzień Nauczyciela 2018 jest dniem wolnym? Te pytania zadają sobie co roku uczniowie, a my spieszymy z odpowiedziami.

» Dzień Nauczyciela: PREZENTY - co kupić na Dzień nauczyciela 14.10? «

» Dzień Nauczyciela 2018 - kiedy jest i jak obchodzimy to święto?

Czy Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym od szkoły?

Choć 14 października jest świętem pedagogów, wychowawców i nauczycieli, niestety nie jest on dla nich dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to również, że uczniowie najczęściej muszą iść do szkoły w Dzień Nauczyciela. W tym roku jednak Dzień Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela będziemy obchodzić w niedzielę, czyli w dzień wolny od szkoły.

» Rok szkolny 2018/2019: ferie zimowe, święta, dni wolne - kalendarz

14 października 2018 - czy są lekcje tego dnia?

Z okazji Dnia Nauczyciela 2018 w wielu szkołach organizowane są liczne apele, akademie i tym podobne. W związku z tym choć obecność w szkole będzie wymagana, uczniowie mogą liczyć przynajmniej na dzień wolny od zajęć lekcyjnych lub skrócenie lekcji.

» Dzień Nauczyciela: ŻYCZENIA - od uczniów, od rady rodziców, od rodziców «

Choć Dzień Nauczyciela nie jest dniem wolnym od szkoły, w większości szkół tego dnia nie odbywają się normalne lekcje. Ponieważ święto wypada w tym roku w weekend, prawdopodobnie uroczystości w większości szkół zostaną przeniesione na piątek, 12 października lub na poniedziałek, 15 października. Więcej informacji na ten temat należy szukać na stronie internetowej wybranej placówki.

» Dni wolne od szkoły - kiedy wypadają? [KALENDARZ SZKOLNY 2018/2019]

Dzień Nauczyciela obchodzony jest co roku przez około 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

» Rok szkolny 2018/2019 - ile dni i ile tygodni ma nadchodzący rok szkolny?

RadioZET.pl/KP