Zamknij

Dzień Nauczyciela 2018 - kiedy jest i jak obchodzimy to święto?

Redakcja
12.10.2018 09:43
Dzień Nauczyciela 2018 - kiedy jest święto nauczycieli i Dzień Edukacji Narodowej?
fot. Shutterstock

Kiedy wypada Dzień Nauczyciela 2018 w Polsce? Święto pedagogów i nauczycieli to wyjątkowy moment w roku, kiedy uczniowie i rodzice mogą docenić ich i podziękować za ich pracę. Dzień Naucyzciela obchodzony jest co roku przez około 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Sprawdzamy dokładną datę święta w 2018 roku oraz jak jest ono obchodzone w szkołach.

Dzień Nauczyciela 2018 - kiedy jest święto pedagogów i nauczycieli? Jak jest obchodzone w Polsce i czy jest to dzień wolny od szkoły? Te pytania stawiają sobie co roku uczniowie, dlatego śpieszymy z odpowiedziami i sprawdzamy, kiedy wypada święto oświaty, czyli Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela 2018.

» Dzień Nauczyciela 2018 - czy 14.10 jest dniem wolnym od szkoły?

» Dzień Nauczyciela: ŻYCZENIA - od uczniów, od rady rodziców, od rodziców «

Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2018 w Polsce?

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Jak co roku, tak i w 2018 Dzień Nauczyciela wypada dokładnie 14 października.

» Rok szkolny 2018/2019: ferie zimowe, święta, dni wolne - kalendarz

Dzień Nauczyciela 2018 - wolne czy do szkoły?

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. Uczniów co roku najbardziej interesuje to, czy 14 października jest wolne od zajęć lekcyjnych. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Dzień Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela nie jest dniem wolnym od szkoły i pracy. Co więcej, w tym roku święto pedagogów będziemy obchodzić w niedzielę. Jednak w związku, że święto wypada w weekend, w wielu szkołach uroczystości prawdopodobnie zostaną przeniesione na piątek, 12 października lub na poniedziałek, 15 października. Choć obecność w szkole będzie wymagana, uczniowie będą mogli liczyć na dzień wolny od zajęć lekcyjnych lub przynajmniej skrócenie lekcji. Więcej informacji na ten temat należy szukać na stronie internetowej wybranej placówki. 

» Dni wolne od szkoły - kiedy wypadają? [KALENDARZ SZKOLNY 2018/2019]

Najbliższe dni wolne dla uczniów wypadają dopiero na początku listopada ze względu na Święto Zmarłych. Oznacza to, że uczniowie będą musieli ciężko pracować we wrześniu i październiku, ponieważ w tych miesiącach nie ma żadnych świąt ustawowo wolnych od pracy.

» Rok szkolny 2018/2019 - ile dni i ile tygodni ma nadchodzący rok szkolny?

» Dzień Nauczyciela: PREZENTY - co kupić na Dzień nauczyciela 14.10? «

RadioZET.pl/KP