Zamknij

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym, czy 14 października trzeba iść do szkoły?

Jolanta Waligóra
11.10.2019 13:05
Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym, czy 14 października trzeba iść do szkoły?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy Dzień Nauczyciela 2019 jest dniem wolnym? Dzień Edukacji Narodowej rokrocznie wypada 14 października. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowione zostało w 1972 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w Dzień Nauczyciela 2019 jest wolne.

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym? Czy 14 października odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Czy tego dnia organizowane są lekcje dla uczniów? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w Dzień Nauczyciela 2019 jest wolne.

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym?

Czy Dzień Nauczyciela 2019 jest dniem wolnym, czy może 14 października odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Rokrocznie informacji na ten temat poszukuje wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, którzy zastanawiają się, czy tego dnia muszą iść do szkoły. Nie mamy jednak dobrych wiadomości dla wszystkich, którzy myśleli, że w Dzień Nauczyciela 2019 jest wolne. 14 października, kiedy to przypada Dzień Edukacji Narodowej, nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że w tym terminie uczniowie muszą iść do szkoły. 

Życzenia na Dzień Nauczyciela - poważne, śmieszne, od rady rodziców, od przedszkolaków

Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzień Nauczyciela 2019 - kiedy Dzień Edukacji Narodowej i jaka jest historia święta?

14 października - czy jest wolne w Dzień Nauczyciela 2019?

Choć Dzień Nauczyciela - jak już wspominaliśmy powyżej - nie jest dniem wolnym od szkoły, to w wybranych szkołach tego dnia nie odbywają się normalne lekcje. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, inaczej Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. 

Aby dowiedzieć się, czy w Dzień Nauczyciela 2019 w naszej szkole odbywają się normalne lekcje, warto zapytać o to wychowawcę.

RadioZET.pl/JW