Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym, czy 14 października trzeba iść do szkoły?

05.09.2019 15:45

Czy Dzień Nauczyciela 2019 jest dniem wolnym? Dzień Edukacji Narodowej rokrocznie wypada 14 października. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowione zostało w 1972 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w Dzień Nauczyciela 2019 jest wolne.

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym, czy 14 października trzeba iść do szkoły? fot. SHUTTERSTOCK

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym? Czy 14 października odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Czy tego dnia organizowane są lekcje dla uczniów? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w Dzień Nauczyciela 2019 jest wolne.

Dzień Nauczyciela 2019 - czy jest dniem wolnym?

Czy Dzień Nauczyciela 2019 jest dniem wolnym, czy może 14 października odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Rokrocznie informacji na ten temat poszukuje wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, którzy zastanawiają się, czy tego dnia muszą iść do szkoły. Nie mamy jednak dobrych wiadomości dla wszystkich, którzy myśleli, że w Dzień Nauczyciela 2019 jest wolne. 14 października, kiedy to przypada Dzień Edukacji Narodowej, nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że w tym terminie uczniowie muszą iść do szkoły. 

Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzień Nauczyciela 2019 - kiedy Dzień Edukacji Narodowej i jaka jest historia święta?

14 października - czy jest wolne w Dzień Nauczyciela 2019?

Choć Dzień Nauczyciela - jak już wspominaliśmy powyżej - nie jest dniem wolnym od szkoły, to w wybranych szkołach tego dnia nie odbywają się normalne lekcje. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, inaczej Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. 

Aby dowiedzieć się, czy w Dzień Nauczyciela 2019 w naszej szkole odbywają się normalne lekcje, warto zapytać o to wychowawcę.

RadioZET.pl/JW

Oceń