Zamknij

Dzień Nauczyciela 2020 - czy jest dniem wolnym, czy 14 października są lekcje?

14.10.2020 13:38
Dzień Nauczyciela 2020 - czy jest dniem wolnym, czy 14 października są lekcje?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy w Dzień Nauczyciela 2020 jest wolne? Dzień Edukacji Narodowej rokrocznie wypada 14 października. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowione zostało w 1972 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy Dzień Nauczyciela 2020 jest dniem wolnym, czy tego dnia odbywają się normalne lekcje w szkołach.

Dzień Edukacji Narodowej 2020 - czy jest dniem wolnym? Czy 14 października odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Czy tego dnia organizowane są lekcje dla uczniów? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w Dzień Nauczyciela 2020 jest wolne.

Dzień Nauczyciela 2020 - czy jest dniem wolnym?

Czy Dzień Nauczyciela 2020 jest dniem wolnym, czy może 14 października odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Rokrocznie informacji na ten temat poszukuje wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, którzy zastanawiają się, czy tego dnia muszą iść do szkoły. Dla wszystkich, którzy myśleli, że w Dzień Nauczyciela 2020 jest wolne, nie mamy dobrych wiadomości.

14 października, kiedy to przypada Dzień Edukacji Narodowej, nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że w tym terminie uczniowie muszą iść do szkoły.

Przypomnijmy, że Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Gwiazdy, które były nauczycielami, zanim stały się znane [GALERIA]

14 października - dzień wolny od szkoły w Dzień Nauczyciela czy też nie?

Choć - jak już wspominaliśmy powyżej - Dzień Nauczyciela 2020 nie jest dniem wolnym od szkoły, to w wybranych szkołach tego dnia nie odbywają się normalne lekcje. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, inaczej Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. 

Dzień Nauczyciela 2020 - kiedy jest Dzień Edukacji Narodowej w Polsce? [DATA]

Aby dowiedzieć się, czy w Dzień Nauczyciela 2020 w naszej szkole odbywają się normalne lekcje, warto zapytać o to wychowawcę na kilka dni wcześniej.

RadioZET.pl