Zamknij

Dzień Nauczyciela: 5 słynnych osób, które wcześniej pracowały w tym zawodzie!

Redakcja
09.10.2018 14:38
Dzień Nauczyciela: 5 słynnych osób, które wcześniej pracowały w tym zawodzie!
fot. YouTube

Znani i lubiani, nie zawsze cieszyli się równie wielką sławą, co dziś. Kiedyś ich pracą było... uczenie innych. Dzień Nauczyciela już coraz bliżej – złóżcie życzenia waszym ulubionym, w końcu nigdy nie wiecie, kim za kilka lat mogą się stać!

Dzień Nauczyciela 2018

Dzień Nauczyciela coraz bliżej! Macie ulubioną nauczycielkę plastyki, a może pana od WF-u? A może ciepło wspominacie pedagogów z dawnych, szkolnych lat? A jak byście zareagowali, gdyby okazało się, że ktoś z nich nagle stał się sławny? Takie sytuacje zdarzają się częściej, niż myślicie! Przedstawiamy 5 słynnych postaci, których pracą było kiedyś uczenie innych. Gdyby ich losy potoczyły się inaczej, 14 października nadal obchodziliby swój dzień!

Zobacz także

Zobacz także

1. Sting

Sting ze swoimi opowieściami o seksie tantrycznym i jodze średnio pasuje wam do roli surowego i wymagającego nauczyciela? A jednak! Zanim muzyk zaczął współtworzyć słynną grupę The Police, parał się różnymi zajęciami. Wśród nich była i posada nauczyciela w katolickiej szkole podstawowej dla chłopców. Sting uczył swoich podopiecznych języka angielskiego, muzyki oraz prowadził zajęcia z gry w piłkę nożną. Jak sam twierdzi, był jedynym nauczycielem w szkole bez habitu – co nie oznacza, że pobłażał swoim uczniom bardziej od innych. 

Zobacz także

2. Stephen King

Okazuje się, że mistrz horrorów nie zawsze mógł pozwolić sobie na pełnoetatowe pisanie książek. Kiedy brakowało mu pieniędzy, był zmuszony szukać innych rozwiązań. Właśnie takim stała się posada nauczyciela w amerykańskiej Hampden Academy. Stała pensja pozwoliła mieszkającemu wtedy jeszcze w przyczepie kempingowej pisarzowi tworzyć nocami swoje kultowe już dzieło – „Miasteczko Salem”. 

Zobacz także

3. Sylvester Stallone

Zanim zaczniecie się śmiać, zdradzimy, że Sylvester Stallone w zawodzie nauczyciela długo nie popracował. Wystarczyły zaledwie 3 miesiące na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego, aby Stallone uznał, że karierę powinien rozwijać gdzie indziej. Jak aktor dostał tę posadę? Wcześniej zdarzyło mu się pracować jako trener personalny. 

4. J.K. Rowling

Zanim „Harry Potter” przyniósł jej sławę i bogactwo, J.K. Rowling pracowała jako nauczycielka języka angielskiego w szkole w Portugalii. Pisarka już wtedy myślała nad szkicem swojej przyszłej, najsłynniejszej serii książek o młodym czarodzieju. Jej uczniowie musieli potem być nieźle zaskoczeni!

Zobacz także

5. Art Garfunkel

Połowa duetu Simon and Garfunkel to doskonały matematyk – Art Garfunkel nieomal zrobił doktorat na tym kierunku. Kiedy utwór „Bridge Over Troubled Water” zaczął podbijać listy przebojów, muzyk pracował jako nauczyciel matematyki w szkole Litchfield Preparatory School w Connecticut. 

RadioZET.pl/źródło:MentalFloss/AG

Zobacz także