Zamknij

Dzień Nauczyciela: PREZENTY - co kupić na Dzień Nauczyciela 14.10?

Redakcja
12.10.2018 09:40
Dzień Nauczyciela: PREZENTY - co kupić na Dzień Nauczyciela 14.10?
fot. PIXABAY

Prezent na Dzień Nauczyciela wcale nie musi być nudny. Przed 14 października, czyli Dniu Edukacji Narodowej, oryginalnych i nietuzinkowych prezentów szukają nie tylko uczniowie, ale i rodzice czy członkowie rady rodziców, którzy chcą podziękować wychowawcom swoich pociech i nie tylko za włożony trud. Szukasz inspiracji? Znaleźliśmy najlepsze pomysły na prezenty na Dzień Nauczyciela 2018.

Prezent na Dzień Nauczyciela 2018. Co podarować wychowawcom i nie tylko? Jaki prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej będzie najlepszy? Przedstawiamy pomysły na prezenty na Dzień Nauczyciela.

Dzień Nauczyciela: PREZENTY. Co podarować wychowawcom i nie tylko?

Jaki prezent na Dzień Nauczyciela? Takie pytanie pojawia się tradycyjnie co roku na kilka dni przed Dniem Edukacji Narodowej. Odpowiedzi szukają nie tylko uczniowie, którzy chcą wyrazić swój szacunek, ale i rodzice oraz członkowie rady rodziców, którzy chcą podziękować wychowawcom swoich dzieci za włożony trud w ich edukację. 

» Dzień Nauczyciela: ŻYCZENIA - od uczniów, od rady rodziców, od rodziców «

Najpopularniejszym prezentem na Dzień Nauczyciela są oczywiście kwiaty, które sprawdzają się zawsze. Uczniowie często stawiają na róże lub tulipany. Naturalnie, jeśli wiemy, jakie są ulubione kwiaty nauczyciela, którego chcemy obdarować, to właśnie je najlepiej sprezentować. Innym, równie popularnym prezentem na Dzień Nauczyciela są słodkości. Uczniowie czy członkowie rady rodziców co roku obdarowują nimi nauczycieli.

Przypominamy, że Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela, a jego data przypada na 14 października.

» Dzień Nauczyciela 2018 - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? «

Prezent na Dzień Nauczyciela 2018 - co kupić na 14.10?

Wśród często wymienianych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela są także książki. Można kupić taką, która wiąże się z dziedziną, którą naucza dany nauczyciel. Na pierwszej stronie warto dopisać specjalną dedykację. W ten sposób prezent stanie się wyjątkowy i spersonalizowany. Wychowawcy uczniowie mogą podarować ramkę ze zdjęciem wszystkich wychowanków. Na tyle fotografii mogą złożyć podpisy wszyscy z klasy. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela 2018 jest także kubek z ciekawym, nietuzinkowym napisem. 

Mniej popularnymi prezentami są na przykład torba z nadrukiem, który będzie nawiązywać do wykonywania zawodu nauczyciela, dobra kawa czy herbata, notatnik. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela jest także pióro.

Warto także dopisać życzenia do prezentu, np. na ozdobnej kartce. Nauczycielom z pewnością zrobi się miło, jeśli do upominku dołączymy wierszyk.

» Dzień Nauczyciela 2018 - czy 14.10 jest dniem wolnym od szkoły? «

RadioZET.pl/JW