Zamknij

Dzień Przedszkolaka 2019 - data, piosenka. Kiedy wypada i jak się obchodzi?

Jolanta Waligóra
20.09.2019 08:39
Dzień Przedszkolaka 2019 - data, piosenka. Kiedy wypada i jak się obchodzi?
fot. PIXABAY

Dzień Przedszkolaka 2019 wypada we wrześniu. W święto najmłodszych placówki przygotowują specjalne atrakcje dla dzieci. W niektórych przedszkolach w ramach święta odbywa się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma nawet swój hymn, który zna większość wychowanków. Sprawdzamy, kiedy jest Dzień Przedszkolaka, jak się go obchodzi i przedstawiamy tekst piosenki.

Dzień Przedszkolaka 2019 - kiedy wypada święto najmłodszych? Jaki jest hymn? Jak się obchodzi ten dzień? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat wrześniowego święta, jakim jest Dzień Przedszkolaka - jego datę i piosenkę.

Kiedy Dzień Przedszkolaka 2019? Data, obchody

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019 wypada 20 września. W tym roku jest to piątek. Inicjatywa święta najmłodszych wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Później Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku. Pierwsze obchody miały miejsce w 2010 w Łodzi. W tym dniu podczas specjalnego festynu dzieci posadziły w parku pamiątkowe dęby, a następnie wypuściły do nieba balony z marzeniami.

Obecnie Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w całej Polsce. Tego dnia placówki przygotowują dla najmłodszych szereg atrakcji. W niektórych przedszkolach w ramach święta odbywa się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Wiele samorządów przygotowuje, dla wszystkich przedszkoli ze swojego miasta czy gminy, festyny, koncerty, marsze, zabawy, bale, a Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków.

Dzień Przedszkolaka - piosenka. Jaki jest hymn święta najmłodszych?

Hymn Dnia Przedszkolaka zna większość wychowanków. W większości placówkach w święto najmłodszych uroczyście jest on odśpiewywany. Poniżej zamieszczamy słowa do piosenki Dnia Przedszkolaka.

Muzyka: Urszula Pakuła

Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

I

Wszyscy swoje święto mają, święto mają

tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają, przykład dają

I też swoje święto mają, święto mają

Refren:

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.

II

Ogród z panią przystroimy, przystroimy

Sto balonów wypuścimy, wypuścimy

Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,

że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Refren:

Dzień przedszkolaka ….

RadioZET.pl/kalbi.pl/JW