Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Wagarowicza 2019 - kiedy jest, jakie zwyczaje i co robić w Dzień Wagarowicza?

21.03.2019 09:38

Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2019? Informacji na ten temat zawsze wraz z początkiem marca szuka wielu uczniów i nie tylko. W końcu data tego nieoficjalnego święta wyczekiwana jest już od początku nowego roku. Szczegółowe informacje o zwyczajach i o tym, co robić w Dzień Wagarowicza, można znaleźć poniżej.

Dzień Wagarowicza 2019 - kiedy jest, jakie zwyczaje i co robić w Dzień Wagarowicza? fot. SHUTTERSTOCK

Dzień Wagarowicza - kiedy jest w 2019? Jakie zwyczaje się z nim wiążą? Co robić w Dzień Wagarowicza? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o Dniu Wagarowicza.

Równonoc wiosenna 2019 - kiedy jest przesilenie wiosenne? [DATA]

Dzień Wagarowicza 2019 - kiedy jest?

Informacji na temat tego, kiedy Dzień Wagarowicza w 2019, tradycyjnie wraz z początkiem marca szuka wielu uczniów i nie tylko. Data Dnia Wagarowicza jest stała i co roku przypada na ten sam termin - 21 marca, czyli na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tym razem to nieoficjalne święto wypada w czwartek.

Jan Sebastian Bach - kim był kompozytor uhonorowany przez Google Doodle? [21.03.2019]

Data Dnia Wagarowicza nie została jednak wybrana przypadkowo. W ten dzień świętujemy koniec zimy, żegnając się z nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi i witamy nową porę roku - wiosnę. Dla młodych ludzi jest to szczególny powód do radości. Dlatego też wielu z nich decyduje się opuścić szkolne mury i spędzić ten dzień na łonie natury. 

Zmiana czasu na letni 2019 - KIEDY i w którą stronę przestawiamy zegarki? [DATA] 

Co robić w Dzień Wagarowicza i jakie zwyczaje się z nim wiążą? 

Jak już wspominaliśmy powyżej, Dzień Wagarowicza co roku przypada dokładnie 21 marca. W związku z tym wielu uczniów i nie tyko zastanawia się, co robić w Dzień Wagarowicza. Pierwszy dzień wiosny to przede wszystkim doskonały czas na poszukiwanie pierwszych oznak wiosennych dni. Wiele osób tego dnia decyduje się na topienie kukły - marzanny. Zwyczaj ten w Polsce znany jest już od wieków. Marzanna to słowiańska bogini, która symbolizuje odchodzącą zimę. Już w czasach pogańskich topienie kukły odbywało się w okresie Jarego Święta, w celu przywołania wiosny. Utopienie marzanny miało również przynieść dobre plony w danym roku.

Pierwszy dzień wiosny 2019 - długość dnia i nocy 10 i 21 marca 2019

Dodatkowo w Dzień Wagarowicza władze miast zazwyczaj przygotowują również wiele atrakcji dla młodzieży. Warto zatem odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, czy nie dzieje się nic w naszym mieście. Coraz częściej jednak w Dzień Wagarowicza nauczyciele organizują imprezy szkolne lub okoliczne wyjścia (przykładowo do pobliskiego parku), zachęcając tym samym podopiecznych do nieopuszczania zajęć. 

Zmiana czasu 2019: ostatni raz w marcu? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

RadioZET.pl/JW

Oceń