Zamknij

Dzień Wegetarian 2018: kiedy wypada i dlaczego jest obchodzony?

Redakcja
04.01.2018 14:13
Dzień Wegetarian 2018: kiedy i jak jest obchodzony?
fot. Pixabay.com

Kiedy wypada Dzień Wegetarian 2018 i dlaczego jest obchodzony? Wegetarianie z własnego wyboru nie jedzą mięsa, a także ryb i owoców morza. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju produktów pochodzenia zwierzęcego. Wegetarianizm rozwinął się już w II tysiącleciu p.n.e. na subkontynencie indyjskim, a w Europie pojawił się w VI wieku p.n.e.

Motywacją do Dnia Wegetarian 2018, jak co roku, staje się hasło zaprzestania krzywdy zwierząt. Wegetarianie sprzeciwiają się zabijaniu zwierząt na farmach, a także postulują o polepszenie życia zwierząt, szczególnie w hodowlach przemysłowych. Zdarzają się także wegetarianie, którzy uważają, że zwierzęta nie są naturalnym posiłkiem człowieka.

Dzień Wegetarian 2018: kiedy wypada?

Dzień Wegetarian 2018wypada 11 stycznia. W tym roku będzie to czwartek. Tego dnia o wiele więcej i bardziej świadomie mówi się o przechodzeniu na wegetarianizm. Eksperci radzą, że najlepszym sposobem będzie racjonalne podejście do kwestii żywienia: zalec się spożywanie różnorodnych posiłków, w tym wiele warzyw i owoców. Warto też na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia i krwi. Z pomocą może przyjść dietetyk i inni lekarze specjaliści, którzy podpowiedzą, jak ułożyć dietę i na co zwrócić szczególną uwagę. Tym bardziej, że zbliża się dobra do tego okazja.

Dzień Wegetarian 2018: dlaczego jest obchodzony?

Dzień Wegetarian 2018 obchodzony jest po to, by podnieść poziom świadomości społecznej Polaków i nie tylko. Wiele religii jawnie sprzeciwia się zabijaniu zwierząt, mówiąc przy tym, że zasługują one na troskę i opiekę ze strony człowieka. Między innymi hinduizm czy buddyzm szczególnie mocno to podkreśla. Jak zostać weganinem? Warto przede wszystkim zastanowić się, dlaczego chce się to zrobić. Warto przyswoić sobie kilka przepisów, które ułatwią nam pierwsze kroki bycia wegetarianinem.

Dzień Wegetarian 2018 gromadzi wokół siebie zwolenników ideologii sprzeciwiającej się zabijaniu zwierząt, a ich grupa coraz szybciej rośnie w siłę. W tym roku, 11 stycznia stanie się dniem promowania wegetarianizmu, nie tylko wśród młodych ludzi.

RadioZet.pl/JH