Zamknij

Dzień Ziemi 2020 - HASŁO tegorocznej edycji kampanii: jak brzmi i do czego nawiązuje?

Karolina Piotrowska
21.04.2020 13:59
Dzień Ziemi 2020 - HASŁO tegorocznej edycji kampanii: jak brzmi i do czego nawiązuje
fot. Pixabay

Hasło Dnia Ziemi 2020 jest motywem przewodnim święta na całym świecie. Tysiące stowarzyszeń ekologicznych 22 kwietnia organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. W tym roku świętowanie zostało przeniesione do internetu, a wszelkie akcje organizowane są online. Sprawdzamy, jaki główny cel będzie motywem przewodnim w tym roku i jak brzmi hasło Dnia Ziemi 2020.

Dzień Ziemi 2020 - HASŁO tegorocznej edycji kampanii: jak brzmi i do czego nawiązuje motyw przewodni 50. Światowego Dnia Ziemi? Sprawdzamy szczegóły tegorocznej kampanii oraz jak włączyć się w akcję.

Dzień Ziemi 2020: HASŁO - jak brzmi i czego dotyczy?

Hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to "Działania na rzecz ochrony klimatu", a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Dzień Ziemi 2020 - kiedy jest i na czym polega? [DATA, CIEKAWOSTKI]

Obchody Dnia Ziemi 2020 - hasło, motyw przewodni, informacje

Już w środę, 22 kwietnia 2020 będziemy mogli włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu, działając przede wszystkim w swojej okolicy lub w swoim domu. Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie duże inicjatywy musiały zostać ograniczone. Wiele wydarzeń odbywać się będzie jedynie w internecie, a wykłady również prowadzone będą online.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2020. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

22 kwietnia zorganizowane zostaną warsztaty on-line "Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu". Przygotowywane zostaną we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów.

Działania, do których nawołuje hasło Dnia Ziemi 2020, mają polegać przede wszystkim na promowaniu inicjatyw związanych z przyjęciem globalnych norm regulujących zanieczyszczanie środowiska. Tego dnia ważne jest także edukowanie, mobilizowanie i aktywizowanie obywateli państw na całym świecie, aby rozpocząć działania wywierające na rządzie i korporacjach kontrolę i oczyszczanie środowiska z zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi.

Tematykę obchodów, program i oficjalne hasło Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Co ciekawe, w 2020 roku już po raz 50. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi.

RadioZET.pl/earthday.org/KP