Zamknij

Dzień bez Samochodu 2018: Warszawa - komunikacja miejska, parkingi

Redakcja
21.09.2018 14:34
Dzień bez Samochodu 2018: Warszawa - komunikacja miejska, parkingi
fot. MAREK BAZAK/EASTNEWS

Dzień bez Samochodu 2018 w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce tradycyjnie obchodzony jest 22 września. W tym roku będzie to sobota. W ten dzień wiele osób decyduje się zostawić samochód w domu lub na parkingu i poruszać się po mieście komunikacją miejską. Czy 22 września przejazdy pociągami, autobusami czy tramwajami będą bezpłatne? Gdzie znaleźć darmowe parkingi w Warszawie? Sprawdzamy wszystkie informacje na temat Dnia bez Samochodu.

Dzień bez Samochodu 2018 w Warszawie. Czy komunikacja miejska w ten dzień jest darmowa? Gdzie zaparkować samochód w Warszawie? Gdzie znaleźć bezpłatne parkingi? Odpowiadamy na często pojawiające się pytania i przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje.

Dzień bez Samochodu 2018: Warszawa - koleje mazowieckie, komunikacja miejska

Dzień bez Samochodu 2018 obchodzony jest w większych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie czy Białymstoku. Idea "święta" nawiązuje do tego, by zostawić samochód w domu i korzystać z alternatywnych środków transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska. W ten dzień wiele miast zamyka swoje centralne ulice dla ruchu samochodów oraz udostępnia darmowe przejazdy komunikacją miejską. W Dzień bez Samochodu 2018 w Warszawie nie trzeba zatem martwić się biletem. W ten dzień w stolicy kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM będą wyłączone, a bramki metra zostaną otwarte. Komunikacja będzie bezpłatna w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. 

Więcej informacji na temat obchodów Dnia bez Samochodu 2018 można znaleźć w linku poniżej.

» Dzień bez Samochodu 2018 - kiedy jest i na czym polega to święto? «

Dzień bez Samochodu 2018 w Warszawie - parkingi. Gdzie bezpłatnie zostawimy samochód?

Jak co roku w Dzień bez Samochodu 2018 w Warszawie będzie można skorzystać z bezpłatnych parkingów P+R. Parkingi „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) zlokalizowane są w kilku miejscach w stolicy. Samochód będzie można zostawić m.in. na Połczyńskiej, przy metrze Imielin, Stokłosy, Wilanowska, Ursynów czy Marymont. Mapę wszystkich parkingów zamieszczamy poniżej. Można ją także znaleźć na stronie ztm.waw.pl.

pij

RadioZET.pl/JW