Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień wolny za 6 stycznia 2019 - czy dostaniemy dzień wolny za Trzech Króli?

04.01.2019 12:36

Czy za 6 stycznia 2019 przysługuje nam wolne? W tym roku Święto Trzech Króli wypada w niedzielę. W związku z tym wiele osób już teraz zaczyna szukać informacji na temat tego, czy dostaniemy dodatkowy dzień wolny. Sprawdzamy, czy jest wolne za Trzech Króli 2019.

Dzień wolny za 6 stycznia 2019 - czy dostaniemy dzień wolny za Trzech Króli? fot. PIXABAY

Dzień wolny za Trzech Króli 2019. Czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny za 6 stycznia 2019? Czy można odebrać wolne za święto wypadające w niedzielę? Wyjaśniamy i przedstawiamy najważniejsze informacje.

Dzień wolny za 6 grudnia 2019 - czy przysługuje?

Czy za Trzech Króli 2019 przysługuje dzień wolny? Choć do 6 stycznia pozostało jeszcze trochę czasu, to już teraz wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy i nie tylko, szuka informacji na ten temat. 

» Trzech Króli 2019 - kiedy, w jaki dzień wypada, jak się obchodzi? «

Niestety dzień wolny za 6 stycznia 2019 nie przysługuje. Nie otrzymamy zatem wolnego za Trzech Króli. Przypominamy, że dni wolne od pracy w Polsce - oprócz Święta Trzech Króli - to: Nowy Rok, Niedziela Wielkanocna, Poniedziałek Wielkanocny, 1 maja, 3 maja, pierwszy dzień Zielonych Świątek, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada oraz 25 i 26 grudnia.

Wolne za Trzech Króli 2019 - dlaczego nie przysługuje dzień wolny za 6.01?

Jak już wspominaliśmy powyżej, wolne za 6 stycznia 2019 nie przysługuje. Dlaczego? Według Kodeksu pracy każde święto, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy i przypada w inny dzień niż w niedzielę, obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Oznacza to, że pracodawca w takiej sytuacji ma obowiązek przyznania dodatkowego dnia wolnego. Może to być ustalony odgórnie jeden dzień lub różne.

» Trzech Króli - co piszemy na drzwiach w święto Trzech Króli 2019? «

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy święto wypada w niedzielę. W takim wypadku nie przysługuje dodatkowy dzień wolny. Zatem nie dostaniemy dnia wolnego za Trzech Króli 2019.

» Orszak Trzech Króli 2019: Warszawa - PROGRAM, trasa, atrakcje «

RadioZET.pl/JW

Oceń