Zamknij

Dżonka porusza się, bo ma...? Pytanie z Milionerów za 125 tysięcy złotych

Karolina Piotrowska
17.07.2019 14:04
Dżonka porusza się, bo ma...? Pytanie z Milionerów za 125 tysięcy złotych
fot. screen / player.pl

Dżonka porusza się, bo ma...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 125 tysięcy złotych.

Dżonka porusza się, bo ma...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli co to jest dżonka. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 125 tysięcy złotych.

Na którym kontynencie leży najmniej państw? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Dżonka porusza się, bo ma...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedzi na pytanie w "Milionerach""dżonka porusza się, bo ma...?" już na samym początku wywołały u uczestnika pewne skojarzenia. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. koła 

B. skrzydła 

C. żagle 

D. płozy

Uczestnik nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Ostatecznie zaufał swojej intuicji i zaznaczył odpowiedź C., czyli żagle.

MILIONERZY - Dżonka porusza się, bo ma...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""dżonka porusza się, bo ma...?", to właśnie C. Uczestnik wygrał 125 tysięcy złotych i mógł kontynuować grę. Nie ma już żadnych kół ratunkowych.

Dżonka (ang. junk od port. junco z jawaj. jong) to dalekowschodni niewielki statek drewniany, przeważnie 1-, 2- lub 3-masztowy, o charakterystycznych wielokątnych żaglach przypominających wachlarz, plecionych z włókien roślinnych, zaopatrzonych w liczne, poziome usztywniające listwy biegnące promieniście w poprzek całego żagla. Wykorzystywany jest w transporcie rzecznym i przybrzeżnym, w rybołówstwie, a czasami także jednocześnie jako miejsce zamieszkania całej rodziny.

Który z wymienionych jest rodakiem Cristiano Ronaldo? [MILIONERZY - PYTANIE, ODPOWIEDŹ]

RadioZET.pl/KP