Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Edyta Lewandowska - kim jest nowa prowadząca "Wiadomości"? TVP, wiek, informacje

05.02.2019 10:43

Edyta Lewandowska to nowa prowadząca "Wiadomości" TVP, która zastąpiła Krzysztofa Ziemca. Dziennikarka zadebiutuje w programie informacyjnym we wtorek, 5 lutego 2019. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdzamy, kim jest Edyta Lewandowska - kariera i osiągnięcia.

Edyta Lewandowska - kim jest dziennikarka? Debata, TVP, wiek, informacje fot. ROBERT ZALEWSKI/AGENCJA SE/EASTNEWS

Kim jest Edyta Lewandowska? TVP, wiek oraz inne informacje na temat dziennikarki, która jest nową prowadzącą "Wiadomości", zamieszczamy poniżej.

» Debata Trzaskowski i Jaki - gdzie oglądać, o której, kiedy? [TRANSMISJA] «

Edyta Lewandowska nową prowadzącą "Wiadomości"

Edyta Lewandowska to nowa prowadząca "Wiadomości" TVP, która zastąpi Krzysztofa Ziemca. W roli prezenterki sztandarowego programu informacyjnego TVP zadebiutuje we wtorek, 5 lutego 2019 roku. 

Edyta Lewandowska będzie prowadzić "Wiadomości" na zmianę z Danutą Holecką oraz Michałem Adamczykiem. 

Edyta Lewandowska - kim jest dziennikarka? [TVP, wiek, informacje]

Edyta Lewandowska urodziła się 2 stycznia 1975 roku. W tym roku skończyła 43 lata. Jest to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna związana ze stacją TVP. Edyta Lewandowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Staż dziennikarski natomiast odbyła w Informacyjnej Agencji Radiowej. Później pracowała także w Radiu Bełchatów oraz Radiu Classic. 

W wieku 22 lat, w 1997 roku została zatrudniona w TVP 1. Prowadziła tam program "Twoja Lista Przebojów". Rok później była konferansjerką podczas Festiwalu w Opolu. Od 2002 pracowała w TVP Łódź, gdzie prowadziła "Łódzkie Wiadomości Dnia", "Dzień Dobry" oraz "Takie jest życie". Dzięki głosowaniu widzów, w 2005 roku wygrała konkurs na prezentera TVP2, gdzie pracowała kilka miesięcy. 

We wrześniu tego samego roku Edyta Lewandowska była prezenterką zarówno porannych, jak i wieczornych "Wiadomości" w TVP1. Później prowadziła także "Kurier" w TVP3. W 2007 objęła stanowisko prezenterki "Serwisu informacyjnego TVP Info". Obecnie Edyta Lewandowska jest prezenterką serwisów informacyjnych stacji TVP Info oraz "Poranku Info" i "Panoramy Info".

RadioZET.pl/JW

Oceń