Zamknij

Edyta Lewandowska - mąż, dzieci, wiek, wzrost. Kim jest prowadząca "Wiadomości" TVP?

Jolanta Waligóra
23.04.2020 11:07
Edyta Lewandowska - mąż, dzieci, wiek, wzrost. Kim jest prowadząca "Wiadomości" TVP?
fot. ROBERT ZALEWSKI/AGENCJA SE/EASTNEWS

Edyta Lewandowska to dziennikarka, która na początku 2019 roku zadebiutowała w roli prowadzącej programu "Wiadomości" emitowanego w Telewizji Polskiej. W tej roli zastąpiła Krzysztofa Ziemca. Szczegółowe informacje na temat tego, kim jest Edyta Lewandowska, jej wiek, wzrost, mąż, dzieci i inne szczegóły dotyczące życia prywatnego i kariery dziennikarki, można znaleźć poniżej.

Kim jest Edyta Lewandowska? Wiek, wzrost, mąż, dzieci, TVP, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat dziennikarki, która jest prowadzącą "Wiadomości" w Telewizji Polskiej, zamieszczamy w tym artykule.

Kim jest Edyta Lewandowska, dziennikarka i prowadząca Wiadomości TVP?

Edyta Lewandowska to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna związana ze stacją TVP. Edyta Lewandowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Staż dziennikarski natomiast odbyła w Informacyjnej Agencji Radiowej. Później pracowała także w Radiu Bełchatów oraz Radiu Classic. 

W wieku 22 lat, w 1997 roku została zatrudniona w TVP1. Prowadziła tam program "Twoja Lista Przebojów". Rok później była konferansjerką podczas Festiwalu w Opolu. Od 2002 pracowała w TVP Łódź, gdzie prowadziła "Łódzkie Wiadomości Dnia", "Dzień Dobry" oraz "Takie jest życie". Dzięki głosowaniu widzów, w 2005 roku wygrała konkurs na prezentera TVP2, gdzie pracowała kilka miesięcy. 

We wrześniu tego samego roku Edyta Lewandowska była prezenterką zarówno porannych, jak i wieczornych "Wiadomości" w TVP1. Później prowadziła także "Kurier" w TVP3. W 2007 objęła stanowisko prezenterki "Serwisu informacyjnego TVP Info". Później była prezenterką serwisów informacyjnych stacji TVP Info oraz "Poranku Info" i "Panoramy Info".

Obecnie Edyta Lewandowska jest prowadzącą programu "Wiadomości" emitowanego w Telewizji Polskiej. W tej roli zadebiutowała na początku 2019 roku, zastępując tym samym Krzysztofa Ziemca.

Edyta Lewandowska - mąż, dzieci, wiek, wzrost, życie prywatne

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat wieku Edyty Lewandowskiej oraz wzrostu polskiej dziennikarki. Prowadząca "Wiadomości" urodziła się 2 stycznia 1975 roku w Bełchatowie, więc w 2020 skończyła 45 lat. Na próżno szukać w internecie szczegółów dotyczących wzrostu kobiety.

Dziennikarka związana jest z aktorem oraz prezenterem pogody Ziemowitem Pędziwiatrem. Para doczekała się dziecka - w 2014 roku urodziła im się córeczka Blanka.

RadioZET.pl/JW