Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2018: WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić?

Redakcja
15.06.2018 10:17
Egzamin gimnazjalny 2018: wyniki. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? [TERMIN]
fot. Piotr Mecik/EASTNEWS

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostały opublikowane! Jak je sprawdzić? Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań przez internautów.

Egzamin gimnazjalny 2018: wyniki. Kiedy zostaną opublikowane, gdzie będzie można je znaleźć i w jaki sposób? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące wyników egzaminu gimnazjalnego 2018.

» Egzamin gimnazjalny 2018 - mała liczba punktów. Czy można nie zdać? «

» Rekrutacja do liceum 2018: licea - ranking szkół ponadgimnazjalnych

Egzamin gimnazjalny 2018: wyniki. Kiedy zostaną opublikowane?

Oczekiwanie na wyniki egzaminu gimnazjalnego dla wielu uczniów jest bardzo stresujące. Gimnazjaliści jednak będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostaną udostępnione w pierwszej połowie czerwca, a dokładniej w piątek, 15.06, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018 (w przypadku testu przeprowadzanego w kwietniu i w czerwcu). Z kolei wydanie zaświadczeń oraz wyników uczniom nastąpi 22 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego.

» Jak sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 w internecie?

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny 2018 rozpoczął się w środę, 18 kwietnia i trwał przez trzy dni, do piątku 20 kwietnia. W tym czasie uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przyrody oraz języka obcego. Z kolei uczniowie, którzy z różnych przyczyn nie  mogli przystąpić do egzaminu gimnazjalnego 2018 w kwietniu, napisali go na początku czerwca. 

» Egzamin gimnazjalny 2018: kiedy? Terminarz i daty «

Egzamin gimnazjalny 2018: wyniki. Gdzie i jak sprawdzić?

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 będzie można sprawdzić za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. W tym celu należy wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy uczeń otrzymał wcześniej w swojej szkole. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na wspomnianej stronie powinny zostać udostępnione 15 czerwca o północy. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na prawdopodobne przeciążenie serwerów, mogą wystąpić problemy z wejściem na stronę. Warto ją zatem co jakiś czas odświeżać. 

» Egzamin Gimnazjalny 2018 - przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi «

» Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2018? Skuteczne sposoby «

Poniżej zamieszczamy strony internetowej, gdzie opublikowane zostaną wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 w poszczególnych miastach:

Warszawa - hermes.oke.waw.pl/egzaminy/

Kraków - oke.krakow.pl/inf/

Wrocław - oke.wroc.pl/egzamin-gimnazjalny/

Poznań - oke.poznan.pl/cms,1011,wyniki_i_analizy.htm

Gdańsk - wyniki.oke.gda.pl/

» Rekrutacja do liceum 2018 - punkty: kryteria i zasady przeliczania

» Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI]

CKE komentuje wyniki egzaminu gimnazjalnego [WIDEO]

RadioZET.pl/JW