Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2018 - mała liczba punktów. Czy można nie zdać?

Redakcja
18.06.2018 14:03
Egzamin gimnazjalny 2018 - mała liczba punktów. Czy można nie zdać?
fot. PIXABAY

W kwietniu uczniowie podeszli do egzaminu gimnazjalnego 2018. Mała liczba punktów uzyskana na teście może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Jakimi? Sprawdzamy, co zrobić w przypadku otrzymania niskiego wyniku i weryfikujemy, czy egzaminu gimnazjalnego 2018 można nie zdać. 

Egzamin gimnazjalny 2018 - mała liczba punktów. Co zrobić w takiej sytuacji i czy można nie zdać kwietniowych testów? Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Egzamin gimnazjalny 2018: WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? «

Mała liczba punktów na egzaminie gimnazjalnym 2018. Co wtedy?

W kwietniu uczniowie podeszli do egzaminu gimnazjalnego 2018. Przez trzy dni trwania testów musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przyrody, matematyki oraz języka obcego. Mimo że egzaminy dobiegły końca, to stresujący okres dla uczniów jeszcze się nie skończył. Obecnie zdający oczekują na wyniki egzaminu, które zostaną opublikowane w piątek, 15 czerwca, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018. Z kolei wydanie zaświadczeń oraz wyników nastąpi 22 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego.

W związku z trwającym oczekiwaniem na wyniki wielu uczniów zaczyna zastanawiać się, co dzieje się w sytuacji uzyskania na egzaminie gimnazjalnym 2018 małej liczby punktów. Niestety w takim wypadku musimy być przygotowani na dotkliwe konsekwencje. Przede wszystkim, uzyskując mało punktów na egzaminie gimnazjalnym, możemy mieć problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły średniej.

Egzamin gimnazjalny 2018 - czy można nie zdać?

Jak już wspominaliśmy powyżej, niski wynik na egzaminie gimnazjalnym 2018 wiąże się z wieloma konsekwencjami. Wysoka liczba uzyskanych punktów może być przepustką do wymarzonej szkoły średniej, niska zaś może stworzyć nam problemy z dostaniem się do wybranego liceum czy technikum. Przypominamy, że każda szkoła średnia ustala próg punktowy, od którego będzie przyjmować uczniów. Jeśli zatem uzyskaliśmy mało punktów na egzaminie gimnazjalnym 2018, będziemy musli znaleźć szkołę, w której spełnimy wymagania.

Wiele osób zastanawia się także, czy można nie zdać egzaminu gimnazjalnego 2018. Dla wszystkich tegorocznych zdających mamy dobrą wiadomość. Jedynym warunkiem zaliczenia testu jest przystąpienie do niego. Uzyskana na egzaminie punktacja nie ma zatem wpływu na zakończenie nauki w gimnazjum. Mimo że wyniki egzaminu nie wpływają na otrzymanie świadectwa ukończenia gimnazjum, to stanowią aż 50% punktów, które brane są pod uwagę w trakcie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

To również może Cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW