Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2018: zasady - jakie procedury obowiązują na teście?

Redakcja
09.04.2018 11:19
Egzamin gimnazjalny 2018: zasady - jakie procedury obowiązują na teście?
fot. Piotr Mecik/EASTNEWS

Z procedurą egzaminu gimnazjalnego 2018 powinien zaznajomić się każdy uczeń, który w tym roku podchodzi do testu. Jakie zasady obowiązują podczas egzaminu gimnazjalnego 2018, który odbędzie się już w drugiej połowie kwietnia? Przedstawiamy najistotniejsze informacje i sprawdzamy, co warto wiedzieć przed testem.

Egzamin gimnazjalny 2018: zasady - jakie procedury obowiązują? To pytanie, na które w związku ze zbliżającym się testem, poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące procedur obowiązujących podczas egzaminu gimnazjalnego 2018.

» Egzamin gimnazjalny 2018: kiedy? Terminarz i daty «

» Egzamin gimnazjalny 2018: wyniki. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? [TERMIN] «

Egzamin gimnazjalny 2018: ile dni trwa? [PRZEBIEG]

Termin egzaminu gimnazjalnego 2018 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie będą pisać testy od środy, 18 kwietnia do piątku, 20 kwietnia. Przez ten czas wykażą się wiedzą z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych. Ostatniego dnia zmierzą się także z testem z języka obcego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

» Egzamin gimnazjalny 2018: ODPOWIEDZI - matematyka [arkusz CKE, pytania] «

Ile trwa egzamin gimnazjalny 2018? Każda część testu przeprowadzana jest innego dnia. Części humanistyczna oraz matematyczno-przyrodnicza trwają ponad dwie godziny, a dokładniej 150 minut. Z kolei egzamin gimnazjalny 2018 z języka polskiego i matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego - po 60 minut.

» Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2018? Skuteczne sposoby «

Egzamin gimnazjalny 2018: procedury - zasady obowiązujące na teście

Z procedurą egzaminu gimnazjalnego 2018 powinien zaznajomić się każdy uczeń, który w tym roku podchodzi do testu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje. Co warto wiedzieć przed egzaminem gimnazjalnym 2018?

1. Gimnazjalista powinien pamiętać o zabraniu na egzamin legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. W przeciwnym wypadku może nie zostać dopuszczony do testu.

2. Uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę. Gimnazjalista nie może korzystać z kalkulatora i słowników.

3. Podczas egzaminu gimnazjalnego 2018 uczeń nie może korzystać z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

4. W czasie trwania testu gimnazjalista nie może wychodzić z sali. Zgoda może być udzielona jedynie w uzasadnionej sytuacji przez przewodniczącego komisji.

» Egzamin Gimnazjalny 2018 - przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi

RadioZET.pl/JW