Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2019 - HISTORIA, WOS, POLSKI: odpowiedzi i arkusze CKE

Jolanta Waligóra
10.04.2019 15:30
Egzamin gimnazjalny 2019 - POLSKI, HISTORIA, WOS: odpowiedzi i arkusze CKE
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Arkusze egzaminu gimnazjalnego 2019 z polskiego, historii, WOS-u i odpowiedzi wraz z przykładowymi rozwiązaniami zamieściliśmy poniżej. Egzamin z części humanistycznej był pierwszym, do którego podeszli w tym roku uczniowie. Odbył się on w środę, 10 kwietnia. Poniżej znajdziecie najświeższe informacje o egzaminie gimnazjalnym 2019 z j. polskiego, historii i WOS-u i arkusze CKE wraz z odpowiedziami.

Egzamin gimnazjalny CKE 2019 - język polski, historia, WOS: arkusz PDF i odpowiedzi. W kwietniu gimnazjaliści podejdą do egzaminów z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz do testu z wybranego języka obcego. Poniżej znajdziecie arkusz PDF egzaminu gimnazjalnego 2019 z polskiego, historii i WOS-u, odpowiedzi i przykładowe rozwiązania zadań.

Egzamin gimnazjalny 2019 - matematyka, przyroda: ARKUSZE PDF, odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2019 - ANGIELSKI: arkusz i odpowiedzi [POZIOM PODSTAWOWY]

Egzamin gimnazjalny 2019 - HISTORIA, WOS: odpowiedzi i arkusz CKE

Arkusze PDF i odpowiedzi z historii i WOS-u z egzaminu gimnazjalnego 2019 zamieściliśmy poniżej. Dzięki temu można wstępnie sprawdzić, jakich wyników będzie można się spodziewać w czerwcu.

Za nami pierwsza część dzisiejszego egzaminu, odbyły się egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie. W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji. w pozostałych szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń- powiedziała na konferencji prasowej minister Zalewska.

Podziękowała dyrektorom szkół oraz tym, którzy odpowiadali za organizację egzaminów. Mamy już 5 tys. osób w bazie danych gotowych do tego, by dalej wspierać egzaminy - podkreśliła szefowa MEN. Podczas konferencji przypomniała także, że za czas strajku nauczycielom nie przysługuje wynagrodzenie. 

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Zagłosuj

Podchodzisz w tym roku do egzaminu gimnazjalnego?

Liczba głosów:

Egzamin gimnazjalny 2019 - polski: ARKUSZ PDF i odpowiedzi

W tym miejscu będzie można znaleźć oficjalny arkusz CKE egzaminu gimnazjalnego 2019 z polskiego. Arkusz możecie znaleźć poniżej, a w najbliższym czasie opublikujemy także odpowiedzi i przykładowe propozycje rozwiązań testu. 

Egzamin gimnazjalny 2019 z j. polskiego był drugim (pierwszy jest egzamin z historii i WOS-u), do którego w tym roku podejdą uczniowie. Odbył się on w środę, 10 kwietnia. W kolejnych dniach uczniowie wykażą się wiedzą z zakresu matematyki, przyrody i języka obcego. Szczegółowy harmonogram egzaminów gimnazjalnych 2019 można znaleźć w linku poniżej.

Egzamin gimnazjalny 2019 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Przecieki egzaminu gimnazjalnego 2019 z polskiego, matematyki i innych przedmiotów są jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł przez uczniów nawet na kilka tygodni przed rozpoczęciem się oficjalnego egzaminu. Wiele osób szuka w sieci, a przede wszystkim na różnych forach oraz grupach na Facebooku, jakichkolwiek informacji o przeciekach egzaminu gimnazjalnego 2019 i arkuszach CKE. Należy jednak pamiętać, że przecieki nie są możliwe. Jeśli by do nich doszło, egzamin gimnazjalny musiałby zostać powtórzony.

III dzień strajku nauczycieli. Egzaminy na razie - z trzema wyjątkami - planowo [AKTUALIZACJA] 

Tuż po zakończeniu testów rozpocznie się kolejny stresujący okres dla uczniów - najpierw oczekiwania na wyniki testów, a następnie składanie dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych. Z kolei wydanie zaświadczeń oraz wyników nastąpi dopiero 21 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego. Uczniowie często zastanawiają się, jaka jest minimalna liczba punktów, którą trzeba zdobyć na teście oraz czy można nie zdać egzaminu gimnazjalnego 2019. Warto pamiętać, że jedynym warunkiem zaliczenia egzaminu gimnazjalnego 2019 jest przystąpienie do niego. 

Egzamin gimnazjalny 2019 - czy można nie zdać? [MAŁA LICZBA PUNKTÓW]

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 zostaną opublikowane w pierwszej połowie czerwca, a dokładniej w piątek, 14 czerwca, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego (w przypadku testu przeprowadzanego w kwietniu i w czerwcu).

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

RadioZET.pl/JW