Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

10.04.2019 08:54

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019, gdzie zostaną opublikowane i jak można je sprawdzić online to informacje, których rokrocznie nawet na kilka dni przed testem poszukuje wielu uczniów. W końcu oczekiwanie na wyniki dla wielu osób jest nawet bardziej stresujące niż sam egzamin. Szczegółowe informacje na temat wyników egzaminu gimnazjalnego 2019 można znaleźć poniżej.

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online? fot. PIXABAY

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 - kiedy zostaną opublikowane? Gdzie będzie można je sprawdzić online? Na jakiej stronie? W jaki sposób? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego 2019.

Egzamin gimnazjalny 2019: zasady. Jakie procedury będą obowiązywać na teście?

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną opublikowane?

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019? Takie pytania nawet na kilka dni przed testem słychać na szkolnych korytarzach. W końcu dla wielu uczniów oczekiwanie na nie jest nawet bardziej stresujące niż podejście do samego egzaminu. Gimnazjaliści jednak będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 zostaną opublikowane w pierwszej połowie czerwca, a dokładniej w piątek, 14 czerwca, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego (w przypadku testu przeprowadzanego w kwietniu i w czerwcu). Z kolei wydanie specjalnych zaświadczeń uczniom nastąpi 21 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego.

Zagrożone matury to nie wszystko? ZNP szykuje kolejną broń

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny 2019 odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia. W tym terminie uczniowie wykażą się wiedzą odpowiednio z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego. Szczegółowy harmonogram można znaleźć w linku poniżej.

Egzamin gimnazjalny 2019 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 - gdzie i jak sprawdzić online?

Wielu uczniów zastanawia się także, gdzie opublikowane zostaną wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 online. Będzie można je sprawdzić za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. W tym celu trzeba będzie wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy uczeń otrzymał wcześniej w swojej szkole.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 na wspomnianej stronie powinny zostać udostępnione 14 czerwca o północy. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na prawdopodobne przeciążenie serwerów, mogą wystąpić problemy z wejściem na stronę. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas odświeżać stronę. 

Egzamin gimnazjalny 2019 - przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Co będzie?

Zagłosuj

Podchodzisz w tym roku do egzaminu gimnazjalnego?

RadioZET.pl/JW

Oceń