Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, jak i gdzie sprawdzić wyniki online?

Jolanta Waligóra
14.06.2019 10:05
Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?
fot. PIXABAY

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019, gdzie zostaną opublikowane i jak można je sprawdzić online to informacje, których rokrocznie nawet na kilka dni przed testem poszukuje wielu uczniów. W końcu oczekiwanie na wyniki dla wielu osób jest nawet bardziej stresujące niż sam egzamin. Szczegółowe informacje na temat wyników egzaminu gimnazjalnego 2019 można znaleźć poniżej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 - kiedy zostaną opublikowane? Gdzie będzie można je sprawdzić online? Na jakiej stronie? W jaki sposób? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego 2019 online.

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI: kiedy zostaną opublikowane?

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019? Takie pytania nawet na kilka dni przed testem słychać na szkolnych korytarzach. W końcu dla wielu uczniów oczekiwanie na nie jest nawet bardziej stresujące niż podejście do samego egzaminu. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 zostaną opublikowane w pierwszej połowie czerwca, a dokładniej w piątek 14 czerwca, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego (w przypadku testu przeprowadzanego w kwietniu i w czerwcu). Z kolei wydanie specjalnych zaświadczeń uczniom nastąpi 19 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego.

Strajk nauczycieli we wrześniu? Broniarz: Taki jest plan, ale najpierw referendum

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny 2019 odbył się w dniach 10-12 kwietnia. W tym terminie uczniowie wykazali się wiedzą odpowiednio z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 - gdzie i jak sprawdzić online?

Wielu uczniów zastanawia się także, gdzie opublikowane zostaną wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 online. Będzie można je sprawdzić za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. W tym celu trzeba będzie wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy uczeń otrzymał wcześniej w swojej szkole.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 na wspomnianej stronie powinny zostać udostępnione w piątek, 14 czerwca o godzinie 10:00. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na prawdopodobne przeciążenie serwerów, mogą wystąpić problemy z wejściem na stronę. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas odświeżać stronę. 

>>  WYNIK CENTYLOWY na egzaminie gimnazjalnym i maturze - co to jest?

Wyniki będą dostępne w systemach informatycznych 14 czerwca br. od godz. 10:00. Logowanie do każdego z tych serwisów odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń już otrzymał bądź otrzyma od dyrektora szkoły, do której uczęszcza - czytamy w specjalnym komunikacie CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

Zagłosuj

Podchodzisz w tym roku do egzaminu gimnazjalnego?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW