Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2019 - co można mieć i czy można mieć kalkulator? [PROCEDURY]

Karolina Piotrowska
10.04.2019 08:52
Egzamin gimnazjalny 2019 - co można mieć i czy można mieć kalkulator? [PROCEDURY]
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Co można mieć ze sobą na egzaminie gimnazjalnym 2019 i czy można mieć kalkulator na biurku w trakcie pisania testu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez uczniów i ich rodziców dotyczące procedur obowiązujących na egzaminie gimnazjalnym 2019.

Egzamin gimnazjalny 2019: co można mieć, czy można mieć kalkulator? Jakie zasady i procedury obowiązują na egzaminie gimnazjalnym 2019? To pytania, na które w związku ze zbliżającym się testem, poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące procedur obowiązujących podczas egzaminu gimnazjalnego 2019.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Co będzie?

Egzamin gimnazjalny 2019 - co można mieć przy sobie? [PROCEDURY]

Procedury na egzaminie gimnazjalnym 2019, które obowiązują w trakcie pisania testu, powinien znać każdy uczeń, który w tym roku podchodzi do egzaminu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje. Co warto wiedzieć przed egzaminem gimnazjalnym 2019 i co można mieć przy sobie?

1. Gimnazjalista powinien pamiętać o zabraniu na egzamin legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. W przeciwnym wypadku może nie zostać dopuszczony do testu.

2. Uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę. Gimnazjalista nie może korzystać z kalkulatora i słowników.

3. Podczas egzaminu gimnazjalnego 2019 uczeń nie może korzystać z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

4. W czasie trwania testu gimnazjalista nie może wychodzić z sali. Zgoda może być udzielona jedynie w uzasadnionej sytuacji przez przewodniczącego komisji.

» Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty 2019 - czy odbędą się w terminie, czy zostaną przełożone?

Czy na egzaminie gimnazjalnym można mieć kalkulator?

Jak widać w powyższych punktach, na egzaminie gimnazjalnym nie można mieć kalkulatora ani żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Uczeń na ławce może mieć jedynie podstawowe przybory, czyli długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę. 

» Egzamin gimnazjalny 2019 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Egzamin gimnazjalny 2019 zostanie przeprowadzony w dniach 10-12 kwietnia 2019 roku. Uczniowie podejdą do testów z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz do testu z języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 uczniowie będą mogli poznać w piątek, 14 czerwca 2019 roku. Zaświadczenia wydawane będą w szkołach tydzień później - w piątek, 21 czerwca 2019 roku.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

» Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Skuteczne sposoby

RadioZET.pl/KP