Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2019 - czy da się nie zdać? [MAŁA LICZBA PUNKTÓW]

Karolina Piotrowska
10.04.2019 08:51
Egzamin gimnazjalny 2019 - czy da się nie zdać? [MAŁA LICZBA PUNKTÓW]
fot. Shutterstock

Czy można nie zdać egzaminu gimnazjalnego 2019? Co oznacza 0 punktów z egzaminu gimnazjalnego? Mała liczba punktów uzyskana na teście może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Jeśli martwisz się, że słabo napisałeś egzamin po gimnazjum, poniżej znajdziesz najważniejsze dla siebie informacje.

Egzamin gimnazjalny 2019 - czy da się nie zdać? Mała liczba punktów lub 0 punktów z egzaminu gimnazjalnego - co to oznacza? Z jakimi konsekwencjami wiąże się słaby wynik na egzaminie gimnazjalnym i co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli zastanawiasz się, czy można nie zdać egzaminu gimnazjalnego 2019, poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dla uczniów.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Egzamin gimnazjalny 2019 - czy da się nie zdać?

W kwietniu uczniowie podejdą do egzaminu gimnazjalnego 2019. Przez trzy dni trwania testów musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przyrody, matematyki oraz języka obcego. Tuż po zakończeniu testów rozpocznie się kolejny stresujący okres dla uczniów - najpierw oczekiwania na wyniki testów, a następnie składanie dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych. Z kolei wydanie zaświadczeń oraz wyników nastąpi dopiero 21 czerwca, czyli na koniec roku szkolnego.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

Uczniowie często zastanawiają się, jaka jest minimalna liczba punktów, którą trzeba zdobyć na teście oraz czy można nie zdać egzaminu gimnazjalnego 2019. Warto pamiętać, że jedynym warunkiem zaliczenia egzaminu gimnazjalnego 2019 jest przystąpienie do niego. Innymi słowy - wystarczy przyjść, odpowiednio zakodować swój numer na arkuszu, a zda się na pewno - nawet mając 0 punktów na egzaminie gimnazjalnym 2019. Punktacja zdobyta na egzaminie nie ma wpływu na zakończenie nauki w gimnazjum, jednak jest niezmiernie ważna przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Zagrożone matury to nie wszystko? ZNP szykuje kolejną broń

Jeśli uczeń nie przyjdzie na egzamin gimnazjalny 2019, będzie musiał powtarzać ostatnią klasę i zdać egzamin w kolejnym roku szkolnym.

Egzamin gimnazjalny 2019 - POLSKI, HISTORIA, WOS: odpowiedzi i arkusze CKE

Mała liczba punktów lub 0 punktów z egzaminu gimnazjalnego - co oznacza?

Wielu uczniów już zaczyna zastanawiać się, co dzieje się w sytuacji uzyskania na egzaminie gimnazjalnym 2019 małej liczby punktów. Niestety w takim wypadku musimy być przygotowani na konsekwencje. Przede wszystkim, uzyskując mało punktów na egzaminie gimnazjalnym, możemy mieć problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły średniej. Warto przyłożyć się do nauki i powtórzyć najważniejsze zagadnienia nawet kilka dni przed samym egzaminem.

» Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Skuteczne sposoby

Przypominamy, że każda szkoła średnia ustala próg punktowy, od którego będzie przyjmować uczniów. Jeśli zatem uzyskaliśmy mało punktów na egzaminie gimnazjalnym 2019, będziemy musli znaleźć szkołę, w której spełnimy wymagania.

Uczniowie podchodzący do testów w kwietniu muszą pamiętać, że podczas egzaminu gimnazjalnego nie wolno ściągać. Uczeń, który zostanie na tym przyłapany, musi opuścić salę, a jego egzamin zostanie unieważniony. W konsekwencji będzie musiał powtarzać całą III klasę i podchodzić do egzaminu za rok.

Egzamin gimnazjalny 2019 - matematyka, przyroda: ARKUSZE PDF, odpowiedzi

Zobacz także

RadioZET.pl/gieldagimnazjalna.pl/KP