Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2019 - POLSKI: odpowiedzi i arkusz PDF egzaminu

Jolanta Waligóra
15.04.2019 14:02
Egzamin ósmoklasisty 2019 - POLSKI: odpowiedzi i arkusz PDF egzaminu
fot. JAKUB WYSOCKI/REPORTER/EASTNEWS

Arkusz egzaminu ósmoklasisty 2019 z polskiego i odpowiedzi do zadań zamkniętych zamieściliśmy poniżej. Egzamin z j. polskiego, który odbył się w poniedziałek 15 kwietnia, był pierwszym, do którego uczniowie szkoły podstawowej podeszli w tym roku. W tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty 2019, arkusz i odpowiedzi opublikowaliśmy poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - POLSKI: arkusz i odpowiedzi do egzaminu można znaleźć w tym artykule po zakończonym teście, który odbył się 15 kwietnia. Zamieściliśmy zarówno arkusz PDF, jak i odpowiedzi egzaminu ósmoklasisty 2019 z języka polskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - MATEMATYKA: arkusz PDF i odpowiedzi

>> „Matury są bardzo poważnie zagrożone”. ZNP: postawa rządu nie do zaakceptowania

Egzamin ósmoklasisty 2019 - POLSKI: odpowiedzi i arkusz PDF

Odpowiedzi egzaminu ósmoklasisty 2019 z polskiego i arkusz opublikowaliśmy po zakończonych testach. Dzięki temu uczniowie będą mogli wstępnie poznać swoje wyniki.

Egzamin ósmoklasisty 2019 z polskiego odbył się w poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 9:00. Był to pierwszy test, do którego podeszli uczniowie szkół podstawowych w tym roku. W kolejnych dniach natomiast zmierzą się z testem z matematyki oraz z języka obcego. Szczegółowy terminarz można znaleźć w poniższym linku.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - DATA: kiedy się odbędzie? [TERMIN, TERMINARZ]

Dziękujemy dyrektorom i tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach – powiedziała w poniedziałek minister Anna Zalewska i zapewniła, że wszystkie egzaminy ósmoklasisty z polskiego odbyły się zgodnie z planem i bez jakichkolwiek zakłóceń. 

Zagłosuj

Czy podchodzisz w tym roku do egzaminu ósmoklasisty?

Liczba głosów:

Egzamin ósmoklasisty 2019 z polskiego - arkusz i odpowiedzi

Jak już wspominaliśmy powyżej, arkusz egzaminu ósmoklasisty z polskiego i odpowiedzi do zadań zamkniętych można znaleźć w tym artykule.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - ANGIELSKI: arkusz PDF i odpowiedzi do egzaminu

Podczas egzaminu ósmoklasisty 2019 z polskiego uczeń mógł mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać zarówno z kalkulatora, jak i ze słowników.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 uczniowie będą mogli poznać w piątek, 14 czerwca 2019 roku. Zaświadczenia wydawane będą w szkołach tydzień później - w piątek, 21 czerwca 2019 roku. 

Egzamin ósmoklasisty 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

Egzamin ósmoklasisty 2019 jest egzaminem obowiązkowym. Jeśli uczeń na niego nie przyjdzie, będzie musiał powtarzać ostatnią klasę i zdać egzamin w kolejnym roku szkolnym. Są jednak wyjątki od tej reguły. W przypadku choroby lub sytuacji losowych, po okazaniu np. oświadczenia od lekarza, uczeń może przystąpić do egzaminu ósmoklasisty 2019 w dodatkowym terminie. Jeśli jednak nie zjawi się w wyznaczonym terminie, będzie musiał powtarzać klasę.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - POPRAWKA: kiedy jest i dla kogo dodatkowy termin?

RadioZET.pl/JW