Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Egzamin ósmoklasisty 2019 - czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie? [ZASADY]

13.04.2019 19:35

Co można mieć ze sobą na egzaminie ósmoklasisty 2019 i czy można mieć kalkulator na biurku w trakcie pisania testu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez uczniów i ich rodziców dotyczące zasad obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty 2019.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie? [ZASADY] fot. Shutterstock

Egzamin ósmoklasisty 2019: co można mieć, czy można mieć kalkulator? Jakie zasady i procedury obowiązują na egzaminie ósmoklasisty 2019? To pytania, na które w związku ze zbliżającym się testem, poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące zasad obowiązujących podczas egzaminu ósmoklasisty 2019.

» Egzamin ósmoklasisty 2019 - jak będzie wyglądał? [PRZYKŁADOWE ARKUSZE PDF]

Egzamin ósmoklasisty 2019 - co można mieć przy sobie? [ZASADY]

Procedury na egzaminie ósmoklasisty 2019, które obowiązują w trakcie pisania testu, powinien znać każdy uczeń, który w tym roku podchodzi do testu na zakończenie szkoły. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje. Co warto wiedzieć przed egzaminem ósmoklasisty 2019 i co można mieć przy sobie?

1. Uczeń powinien pamiętać o zabraniu na egzamin legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. W przeciwnym wypadku może nie zostać dopuszczony do testu.

2. Uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę. W trakcie egzaminu nie może korzystać z kalkulatora i słowników.

3. Podczas egzaminu ósmoklasisty 2019 uczeń nie może korzystać z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

4. W czasie trwania testu uczeń nie może wychodzić z sali. Zgoda może być udzielona jedynie w uzasadnionej sytuacji przez przewodniczącego komisji.

» Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty 2019 - czy odbędą się w terminie, czy zostaną przełożone?

Czy na egzaminie ósmoklasisty można mieć kalkulator?

Jak widać w powyższych punktach, na egzaminie ósmoklasisty nie można mieć kalkulatora ani żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Uczeń na ławce może mieć jedynie podstawowe przybory, czyli długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę. 

» Egzamin ósmoklasisty 2019 - DATA: kiedy się odbędzie? [TERMIN, TERMINARZ]

Egzamin ósmoklasisty 2019 zostanie przeprowadzony w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku. Uczniowie podejdą do testów z trzech części: z języka polskiego, z matematyki oraz z języka obcego. Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 uczniowie będą mogli poznać w piątek, 14 czerwca 2019 roku. Zaświadczenia wydawane będą w szkołach tydzień później - w piątek, 21 czerwca 2019 roku.

» Egzamin ósmoklasisty 2019 - PRZECIEKI, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Jakie pytania będą na egzaminie?

RadioZET.pl/KP

Oceń