Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi

15.06.2020 16:15
Egzamin ósmoklasisty 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Informacje na temat wypłynięcia arkuszy CKE i rzekome przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020 krążą w internecie już od kilku tygodni. Z informacji na stronach oferujących gotowe pytania i odpowiedzi wynika, że testy są autentyczne. Sprawdzamy, czy jest możliwe, aby przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020 trafiły do sieci.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi, testy - w sieci co roku krąży wiele informacji, że doszło do przecieku i arkusze z egzaminu ósmoklasisty 2020 są dostępne do pobrania. Dotyczy to również innych egzaminów, m.in. matury 2020. Najczęściej za dostęp do arkuszy trzeba zapłacić lub wysłać bardzo drogiego SMS-a. Sprawdzamy, czy przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020  są możliwe i jak przygotować się do testu.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Egzamin ósmoklasisty 2020 - przecieki, arkusze CKE, testy: czy to możliwe, aby trafiły do internetu?

Uczniowie już we wtorek, 16 czerwca napiszą pierwszą część egzaminu ósmoklasisty, czyli test z części humanistycznej. W kolejnych dniach, czyli 17 i 18 czerwca odbędą się odpowiednio egzaminy z części matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego. Podobnie jak w przypadku poprzednich lat już na kilka tygodni przed datą egzaminu ósmoklasisty 2020 przecieki to jeden z głównych tematów, który poruszany jest przez uczniów m.in. na forach internetowych i w grupach na Facebooku.

Egzaminy ósmoklasisty 2020 - GODZINY: kiedy i o której polski, matematyka, angielski?

Przypominamy, że nie jest możliwe, aby jakiekolwiek przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020 trafiły do sieci. Gdyby jednak zdarzyła się taka sytuacja, egzamin jest unieważniony i musi zostać powtórzony.

Czy matura 2020 zostanie unieważniona? Minister zabrał głos ws. przecieków

Przecieki na egzamin ósmoklasisty 2020 - pytania i odpowiedzi: czy jest możliwe, aby wyciekły?

Ostrzegamy wszystkich, którzy trafiają w sieci na rzekome przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020. Jak już wspomnieliśmy, nie jest możliwe, aby arkusze czy jakiekolwiek pytania i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2020 znalazły się w sieci przed terminem zakończenia egzaminu. Wszystkie strony, które oferują gotowe arkusze, odpowiedzi na pytania czy właśnie "przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020", najczęściej publikują testy z poprzednich lat lub wybrane pytania z kilku arkuszy. Dodatkowo za dostęp trzeba zapłacić, dlatego zdecydowanie odradzamy szukanie gotowych arkuszy na kilka dni przed egzaminem, ponieważ łatwo można paść ofiarą oszustów.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY. Jakie procedury obowiązują na egzaminie?

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY: czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie?

Przed egzaminem ósmoklasisty warto też przejrzeć arkusze z poprzednich lat oraz przykładowe arkusze egzaminacyjne, które są dostępne na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Często jest tak, że bardzo podobne typy zadań lub podobne pytania, zagadnienia i tematy mogą się powtórzyć na prawdziwym egzaminie.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów, którzy w 2020 roku podchodzą do egzaminu ósmoklasisty i życzymy powodzenia! Przypominamy również, że po zakończeniu oficjalnych egzaminów ósmoklasisty 2020, na RadioZET.pl znajdziecie arkusze PDF i przykładowe modele odpowiedzi.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - WYNIKI: kiedy, gdzie i jak sprawdzić wynik online?

Egzamin ósmoklasisty 2020 - czy da się nie zdać i co oznacza mała liczba punktów?

RadioZET.pl