Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY. Jakie procedury obowiązują na egzaminie?

15.06.2020 17:05
Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY. Jakie procedury obowiązują na egzaminie?
fot. PIXABAY

Zasady egzaminu ósmoklasisty 2020 to temat, na który informacji coraz częściej poszukuje wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, którzy w tym roku podejdą do długo wyczekiwanego testu. Jakie procedują obowiązują podczas pisania i co można mieć ze sobą na sali? Szczegółowe informacje dotyczące zasad egzaminu ósmoklasisty, można znaleźć poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY. Jakie procedury obowiązują na egzaminie? Co można mieć ze sobą, a co kategorycznie jest zabronione? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na zadawane pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy zasady egzaminu ósmoklasisty 2020.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY. Jakie procedury obowiązują na teście?

Z zasadami egzaminu ósmoklasisty powinien zaznajomić się każdy, kto w 2020 roku podchodzi do długo wyczekiwanego testu. W końcu nieznajomość podstawowych procedur może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Szczegółowe zasady egzaminu ósmoklasisty 2020 można znaleźć w specjalnie przygotowanym informatorze, który zamieszczony jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

Rekrutacja do liceum 2020/21 - TERMINY. Kiedy składać papiery do liceum? [HARMONOGRAM]

Otóż podczas egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz – w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych – leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.

Czy egzamin ósmoklasisty się odbędzie, czy zostanie odwołany 2020? [KORONAWIRUS]

Zasady egzaminu ósmoklasisty 2020 - czego nie wolno podczas testu?

We wspomnianym powyżej informatorze zamieszczone są także szczegóły dotyczące tego, co wolno podczas egzaminu ósmoklasisty, a czego nie wolno. Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali. Złamanie powyższej zasady będzie każdorazowo skutkować unieważnieniem egzaminu z danego przedmiotu.

Czy olimpiada zwalnia z matury i egzaminu ósmoklasisty 2020? [LISTA OLIMPIAD]

W czasie egzaminu ósmoklasisty zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.

Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe daty egzaminów ósmoklasisty 2020

1. język polski – 21 kwietnia 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 22 kwietnia 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

Zagłosuj

Podchodzisz w tym roku do egzaminu ósmoklasisty?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/CKE/JW