Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY: czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie?

15.06.2020 16:55
Egzamin ósmoklasisty 2020 - czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie? [ZASADY]
fot. Shutterstock

Co można mieć ze sobą na egzaminie ósmoklasisty 2020 i czy można mieć kalkulator na biurku w trakcie pisania testu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez uczniów i ich rodziców dotyczące zasad obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty 2020.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - co można mieć, czy można mieć kalkulator? Jakie zasady i procedury obowiązują na egzaminie ósmoklasisty 2020? To pytania, na które w związku ze zbliżającym się testem, poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące zasad obowiązujących podczas egzaminu ósmoklasisty 2020.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - co można mieć przy sobie? [ZASADY]

Procedury na egzaminie ósmoklasisty 2020, które obowiązują w trakcie pisania testu, powinien znać każdy uczeń, który w tym roku podchodzi do testu na zakończenie szkoły. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje. Co warto wiedzieć przed egzaminem ósmoklasisty 2020 i co można mieć przy sobie?

1. Uczeń powinien pamiętać o zabraniu na egzamin legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. W przeciwnym wypadku może nie zostać dopuszczony do testu.

2. Uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę. W trakcie egzaminu nie może korzystać z kalkulatora i słowników.

3. Podczas egzaminu ósmoklasisty 2020 uczeń nie może korzystać z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

4. W czasie trwania testu uczeń nie może wychodzić z sali. Zgoda może być udzielona jedynie w uzasadnionej sytuacji przez przewodniczącego komisji.

Czy na egzaminie ósmoklasisty można mieć kalkulator?

Jak widać w powyższych punktach, na egzaminie ósmoklasisty nie można mieć kalkulatora ani żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Uczeń na ławce może mieć jedynie podstawowe przybory, czyli długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem oraz linijkę.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

RadioZET.pl/KP