Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2020 - czy da się nie zdać i co oznacza mała liczba punktów?

31.07.2020 10:52
Egzamin ósmoklasisty 2020 - czy da się nie zdać i co oznacza mała liczba punktów?
fot. Shutterstock

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty 2020? Co oznacza 0 punktów lub mała liczba punktów z egzaminu? Mała liczba punktów uzyskana na teście może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Jeśli martwisz się, że słabo napisałeś egzamin po szkole podstawowej, poniżej znajdziesz najważniejsze dla siebie informacje.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - czy da się nie zdać? Mała liczba punktów lub 0 punktów z egzaminu ósmoklasisty - co to oznacza? Z jakimi konsekwencjami wiąże się słaby wynik na kwietniowym egzaminie i co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli zastanawiasz się, czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty 2020, poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dla uczniów szkół podstawowych.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Egzamin ósmoklasisty 2020 - czy da się nie zdać?

W kwietniu uczniowie podejdą do egzaminu ósmoklasisty 2020. Przez trzy dni trwania testów będą musieli wykazać się wiedzą z matematyki, języka polskiego i języka obcego. Tuż po zakończeniu testów rozpocznie się kolejny stresujący okres dla uczniów - najpierw oczekiwania na wyniki testów, a następnie składanie dokumentów do szkół średnich.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - WYNIKI: kiedy, gdzie i jak sprawdzić wynik online?

Uczniowie często zastanawiają się, jaka jest minimalna liczba punktów, którą trzeba zdobyć na teście oraz czy da się nie zdać egzaminu ósmoklasisty 2020. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest jednak określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Oznacza to, że nawet uzyskując wynik równy 0 punktów na egzaminie ósmoklasisty 2020, egzamin zostanie uznany jako zdany.

Jeśli uczeń nie przyjdzie na egzamin ósmoklasisty 2020, będzie musiał powtarzać ostatnią klasę i zdać egzamin w kolejnym roku szkolnym.

Mała liczba punktów lub 0 punktów z egzaminu ósmoklasisty - co oznacza?

Wielu uczniów już zaczyna zastanawiać się, co dzieje się w sytuacji uzyskania na egzaminie ósmoklasisty 2020 słabego wyniku i małej liczby punktów. Niestety w takim wypadku musimy być przygotowani na konsekwencje. Przede wszystkim, uzyskując mało punktów na egzaminie ósmoklasisty, możemy mieć problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły średniej. Warto przyłożyć się do nauki i powtórzyć najważniejsze zagadnienia nawet kilka dni przed samym egzaminem.

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego? Skuteczne sposoby

Przypominamy, że każda szkoła średnia ustala próg punktowy, od którego będzie przyjmować uczniów. Jeśli zatem uzyskaliśmy mało punktów na egzaminie ósmoklasisty 2020, będziemy musli znaleźć szkołę, w której spełnimy wymagania.

Uczniowie podchodzący do testów w czerwcu muszą pamiętać, że podczas egzaminu ósmoklasisty nie wolno ściągać. Uczeń, który zostanie na tym przyłapany, musi opuścić salę, a jego egzamin zostanie unieważniony. W konsekwencji będzie musiał powtarzać całą ostatnią klasę i podchodzić do egzaminu za rok.

RadioZET.pl/cke.gov.pl/KP