Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2021 ANGIELSKI - ODPOWIEDZI, zadania, arkusz CKE [27.05.2021]

27.05.2021 13:38
Egzamin ósmoklasisty 2021 ANGIELSKI - ODPOWIEDZI, zadania, arkusz CKE [27.05.2021]
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego i arkusz CKE można znaleźć poniżej. Przypomnijmy, że egzamin odbył się w czwartek 27 maja i jest trzecim, do którego podeszli uczniowie szkoły podstawowej w tym roku. Poniżej znajdziecie odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2021 z angielskiego i arkusz.

Egzamin ósmoklasisty 2021, ANGIELSKI - odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania zadań. Jakie pytania pojawiły się na teście? Co było? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na nurtujące pytania oraz przedstawiamy arkusz i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego 2021.

Egzamin ósmoklasisty 2021 angielski - ODPOWIEDZI, rozwiązania zadań [27.05.2021]

Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2021 z j. angielskiego można znaleźć poniżej. Dzięki temu uczniowie będą mogli wstępnie poznać swoje wyniki. Z pewnością zaoszczędzi to wielu stresów w oczekiwaniu na oficjalną punktację. 

Przypominamy, że uczeń szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu ósmoklasisty z jednego z wymienionych języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Ósmoklasista może wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego w 2021 roku odbył się w czwartek, 27 maja. Był to zarazem trzeci test, do którego uczniowie szkoły podstawowej podeszli w tym roku. Wcześniej zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego (25 maja) oraz z matematyki (26 maja). Szczegółowy terminarz egzaminów ósmoklasisty 2021 można znaleźć poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego - ARKUSZ CKE, zadania

Poniżej, około godziny 13:00, znajdziecie także arkusz egzaminu ósmoklasisty 2021 z angielskiego. Dzięki temu uczniowie mogą jeszcze raz na spokojnie przejść przez wszystkie zadania w domu.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 uczniowie będą mogli poznać 2 lipca. Zaświadczenia wydawane będą w szkołach tydzień później - 9 lipca.

Podczas egzaminu ósmoklasisty 2021 uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora ani słowników.

Ostrzegamy wszystkich, którzy trafiają w sieci na rzekome przecieki egzaminu ósmoklasisty. Nie jest możliwe, aby arkusze czy jakiekolwiek pytania i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty znalazły się w sieci przed terminem zakończenia egzaminu. Wszystkie strony, które oferują gotowe arkusze, odpowiedzi na pytania czy właśnie "przecieki egzaminu ósmoklasisty 2021", najczęściej publikują testy z poprzednich lat lub wybrane pytania z kilku arkuszy. Dodatkowo za dostęp trzeba zapłacić, dlatego zdecydowanie odradzamy szukanie gotowych arkuszy na kilka dni przed egzaminem, ponieważ łatwo można paść ofiarą oszustów.

Egzamin ósmoklasisty 2021 jest egzaminem obowiązkowym. Jeśli uczeń na niego nie przyjdzie, będzie musiał powtarzać ostatnią klasę i zdać egzamin w kolejnym roku szkolnym. Są jednak wyjątki od tej reguły. W przypadku choroby lub sytuacji losowych, po okazaniu np. oświadczenia od lekarza, uczeń może przystąpić do egzaminu ósmoklasisty 2021 w dodatkowym terminie. Jeśli jednak nie zjawi się w wyznaczonym terminie, będzie musiał powtarzać klasę.

RadioZET.pl