Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy jest z matematyki, polskiego? [HARMONOGRAM, TERMIN]

01.10.2020 11:06
Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy jest z matematyki, polskiego? [HARMONOGRAM, TERMIN]
fot. SHUTTESRTOCK

Kiedy egzamin ósmoklasisty 2021? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, którzy w tym roku szkolnym podejdą do długo wyczekiwanego testu oraz ich rodzice. Szczegółowy harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2021 z polskiego, matematyki i angielskiego, można znaleźć pniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - HARMONOGRAM, TERMIN, DATA: kiedy jest egzamin z polskiego, matematyki i angielskiego? O której godzinie? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy egzamin ósmoklasisty w 2021 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy jest egzamin z polskiego, matematyki?

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2021 szczególnie interesuje wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez uczniów, którzy w tym roku szkolnym podejdą do długo wyczekiwanego testu oraz ich rodziców. Mamy bardzo dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane. 

Egzamin ósmoklasisty 2021, który odbędzie się w drugiej połowie maja, rozpocznie się testem z języka polskiego. W kolejnym dniu uczniowie zmierzą się z egzaminem z matematyki. W trzecim i zarazem ostatnim dniu uczniowie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego, w tym angielskiego.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2021 - TERMIN, DATA

Poniżej zamieszczamy szczegółowy terminarz egzaminu ósmoklasisty 2021. W naszym harmonogramie łatwo można sprawdzić, kiedy odbędą się egzaminy z poszczególnych przedmiotów.

  • 25 maja 2020, godz. 9:00 - język polski (120 minut)
  • 26 maja 2020, godz. 9:00 - matematyka (100 minut)
  • 27 maja 2020, godz. 9:00 - język obcy nowożytny (90 minut)

Z kolei, jeśli chodzi o termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty 2021, to odbędzie się on w dniach 16-18 czerwca. W środę uczniowie podejdą do egzaminu z języka polskiego, w czwartek z matematyki, a w piątek z języka obcego nowożytnego.

Przypominamy, że uczeń szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu ósmoklasisty 2021 z jednego z wymienionych języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Ósmoklasista może wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Podczas egzaminu ósmoklasisty uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać zarówno z kalkulatora, jak i ze słowników.

RadioZET.pl