Zamknij

Egzaminy ósmoklasisty 2020 - GODZINY: kiedy i o której polski, matematyka, angielski?

15.06.2020 16:20
Egzaminy ósmoklasisty 2020 - GODZINY: kiedy i o której polski, matematyka, angielski?
fot. PIXABAY

Godzina egzaminów ósmoklasisty 2020 to temat, na który informacji poszukuje wielu uczniów, którzy już w drugiej połowie czerwca podejdą do długo wyczekiwanych testów. Nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, o której rozpoczynają się egzaminy z poszczególnych przedmiotów oraz ile minut trwają. Szczegóły dotyczące tego, kiedy i o której godzinie egzaminy ósmoklasisty 2020 z polskiego, matematyki i angielskiego, można znaleźć poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - GODZINA: o której i kiedy egzamin ósmoklasisty z polskiego, matematyki i angielskiego? Kiedy dokładnie się odbędą, o której godzinie się rozpoczną i ile czasu będą trwać? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy godziny egzaminów ósmoklasisty w 2020 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2020 - GODZINA: o której i kiedy polski, matematyka, angielski?

Z godzinami egzaminów ósmoklasisty 2020 z polskiego, matematyki i angielskiego lub innego języka obcego nowożytnego powinien zaznajomić się każdy uczeń, który już w drugiej połowie czerwca podejdzie do długo wyczekiwanych testów. W końcu ich nieznajomość może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Choć w tym roku egzaminy będą wyglądać nieco inaczej, niż jak to było w poprzednich latach, to godziny egzaminów ósmoklasisty 2020 nie ulegną zmianie. Tradycyjnie testy z tych obowiązkowych przedmiotów rozpoczną się o godzinie 9:00 rano.  

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2020 wraz z godzinami rozpoczęcia się testów z języka polskiego, matematyki oraz angielskiego.

  • Język polski - 16 czerwca 2020 r., godz. 9:00
  • Matematyka - 17 czerwca 2020 r., godz. 9:00
  • Język obcy nowożytny - 18 czerwca, godz. 9:00

Egzamin ósmoklasisty 2020 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Godziny egzaminów ósmoklasisty 2020 - ile trwają egzaminy z polskiego, matematyki i angielskiego?

Wiele osób zastanawia się także, ile trwają egzaminy ósmoklasisty z 2020 z polskiego, matematyki i angielskiego. Otóż test z języka polskiego będzie trwać dokładnie 120 minut, czyli dwie godziny. Z kolei uczniowie na napisanie testu z matematyki będą mieli 100 minut, a z języka obcego nowożytnego 90 minut. 

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ZASADY: czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie?

Przypominamy, że uczeń szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu ósmoklasisty 2020 z jednego z wymienionych języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Ósmoklasista może wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

RadioZET.pl/JW