Zamknij

Ekokreatywna Warszawa 2018 - program, atrakcje, data, miejsce

Redakcja
14.09.2018 15:04
Ekokreatywna Warszawa 2018 - program, atrakcje, data, miejsce
fot. facebook.com/events/2269967643232998/

Ekokreatywna Warszawa 2018 już w trzeci weekend września w stolicy. W programie wydarzenia m.in. spotkania z Ekspertami DIY, warsztaty upcyklingowe, a także dyskusje w zielonej kawiarence. Jakie jeszcze atrakcje przygotowano dla uczestników? Sprawdzamy szczegółowy program, datę oraz miejsce święta ekologii.

Ekokreatywna Warszawa 2018 - kiedy ekologiczne wydarzenie w stolicy? Gdzie się odbędzie? Jakie atrakcje przygotowano dla uczestników? Sprawdzamy najważniejsze informacje - program, atrakcje, datę i miejsce.

Gdzie i kiedy Ekokreatywna Warszawa 2018? Data, miejsce

Ekokreatywna Warszawa odbędzie się w dniach 15-16 września (sobota, niedziela). Święto ekologii będzie miało miejsce w hali zajezdni Autobusowej, przy ulicy Włościańskiej 52 w Warszawie.

Jak informują organizatorzy, pod hasłem Ekokreatywna Warszawa kryje się wielkie święto ekologii, zrównoważonej konsumpcji, ochrony czystego powietrza, recyklingu, upcyklingu oraz rękodzieła i designu. Wrześniowe wydarzenie rozpocznie w stolicy Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wstęp bezpłatny!

Ekokreatywna Warszawa - program, atrakcje

Program Ekokreatywnej Warszawy jest już znany. Na uczestników wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z Ekspertami DIY, warsztaty upcyklingowe, a także dyskusje w zielonej kawiarence. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00 - 19:00, zarówno 15, jak i 16 września. Szczegółowy harmonogram zamieszczamy poniżej. Więcej informacji na stronie wydarzenia: ekokreatywna.warszawa.pl

  • Strefa Dnia Ziemi, a w niej stoiska edukacyjne Klubu Gaja, Kampinoskiego Parku Narodowego, Tramwajów Warszawskich, Zarządu Transportu Miejskiego, Fundacji Sprawiedliwego Handlu Fair Trade Polska i Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva!, Schronisko w Korbiewicach, Magazyn Vege, Muzeum Sportu i Turystki,  i wiele innych.
  • Wielka zbiórka elektroodpadów i sadzonki za elektrośmieci, zbieramy elektroodpady, w zamian za zioła kuchenne i ekologiczne torby na zakupy.
  • Strefa rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu – kiermasz i warsztaty.
  •  Spotkanie z Ekspertami DIY: Yan Cieśla i Jimi Ogden.
  • Strefa ekomobilności, a w niej testy aut wolnobieżnych samochody skutery elektryczne, elektryczny tramwaj, zabytkowe autobusy.
  • Warsztaty upcyklingowe.
  • Laboratoria badawcze czyli inspirujące warsztaty naukowe i ekologiczne - robienie owadzich domków, rośliny miododajne, ABC Zero Waste, miejskie ogrodnictwo i warsztaty kompostowania.
  • Zielona kawiarenka, a w niej dyskusje i warsztaty – Las w słoiku, Wymiennik roślin i pokazy kuchni wege.
  • Forum dyskusyjne. W sobotę 15.09 o godz. 12.00 ogłoszenie kolejnego Laureata Konkursu Człowiek Roku 2017 Polskiej Ekologii a po tym Forum City Mobility do godz. 18.00. W niedzielę w godz. 11.30 – 18.30 City Life.
  • Koncert muzyczny Jimi and the Lumberjacks.

To również może cię zainteresować:

» Disco Ursus 2018 - program, line-up, data, miejsce koncertów

» Święto Kwiatów 2018: Skierniewice - program, line-up, atrakcje, data

RadioZET.pl/ekologia.pl/JW