Zamknij

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 - kiedy jest, gdzie i na czym polega? [DATA]

Jolanta Waligóra
05.04.2019 13:03
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 - kiedy jest, gdzie i na czym polega? [DATA]
fot. ANNA KACZMARZ/DZIENNIK POLSKI/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 zaplanowana jest na początek kwietnia, a jej uczestnicy będą mieli do pokonania nawet kilkadziesiąt kilometrów w ciemności, milczeniu i często samotnie. Trasa prowadzona jest w kilkuset miejscowościach zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Przedstawiamy datę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2019 i sprawdzamy, na czym polega.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 - kiedy się odbędzie? Gdzie będzie mieć miejsce? Jak przedstawiają się trasy? O co w niej chodzi? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, na czym polega Ekstremala Droga Krzyżowa.

Kiedy i gdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019? [DATA, TRASY]

Data Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2019 jest znana - wydarzenie odbędzie się w piątek, 12 kwietnia. Godzina rozpoczęcia drogi krzyżowej uzależniona jest od danej trasy, ale w zdecydowanej większości są to godziny wieczorne, gdyż uczestnicy pokonują określony dystans nocą. Do wyboru jest kilkaset tras, przygotowanych w wielu miejscowościach, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. 

Hasło Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2019 brzmi następująco: Kościół XXI wieku. Pod tym linkiem można znaleźć specjalnie przygotowany na drogę krzyżową tekst rozważań. 

Droga Krzyżowa - kiedy się zaczyna w 2019 i w jakie dni jest odprawiana? [STACJE]

Ekstremalna Droga Krzyżowa - na czym polega i o w niej chodzi?

Wiele osób, które nigdy wcześniej nie słyszało o tym wydarzeniu, szukają w sieci informacji na temat tego, na czym polega Ekstremalna Droga Krzyżowa i o co w niej chodzi. Jak tłumaczą organizatorzy EDK na swojej stronie internetowej - Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ważne jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzję o zmianie życia. - czytamy na stronie wydarzenia.

Zagłosuj

Weźmiesz udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej?

Liczba głosów:

Pomysł stworzenia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zrodził się w 2009 roku w Krakowie, w duszpasterstwie prowadzonym przez ks. Jacka Stryczka, który znany jest także z innych inicjatyw takich, jak Szlachetna Paczka. Mimo ciemności, chłodu i trudów, które dostarcza EDK, z roku na rok pojawia się coraz więcej ochotników.

Gorzkie żale 2019 - kiedy są, na czym polegają i ile trwa nabożeństwo?

RadioZET.pl/JW