Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Elektryczne hulajnogi w Warszawie: cennik, gdzie i jak wypożyczyć e-hulajnogę?

06.03.2019 10:00
xxx zet

Elektryczne hulajnogi w Warszawie można już wypożyczyć! Wszystko dzięki startupowi Lime, który uruchomił usługę wypożyczania hulajnogi na prąd w stolicy. Jak to zrobić, gdzie znajdują się stacje i jaki jest koszt korzystania z e-hulajnogi? Szczegółowe informacje na ten temat zamieszczamy poniżej.

Elektryczne hulajnogi w Warszawie: stacje, cennik, jak wypożyczyć e-hulajnogę? fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/EASTNEWS

Elektryczne hulajnogi w Warszawie 2018 - gdzie można wypożyczyć? Jak to zrobić? W jakiej cenie? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat e-hulajnogi - stacje, cennik.

Veturilo 2019 - od kiedy i do kiedy można wypożyczać rower? [CENNIK, STACJE]

Elektryczna hulajnoga: Warszawa - gdzie i jak wypożyczyć e-hulajnogę?

Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi w Warszawie jest bardzo proste, a cały proces podobny jest do wypożyczenia popularnych rowerów Veturilo. Aby skorzystać z e-hulajnogi w stolicy, należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację Lime (dostępna jest zarówno na iOS, jak i Androida), a następnie doładować swoje konto lub podpiąć kartę. Co istotne, e-hulajnogi nie mają stacji dokujących. Aplikacja wyszukuje na mapie najbliższą wolną hulajnogę, po czym zwalnia specjalną blokadę. Po dojechaniu w wybrane miejsce, elektryczną hulajnogę można odłożyć gdziekolwiek. 

Zasięg e-hulajnogi to maksymalnie 37 km. Z kolei największa prędkość sprzętu wynosi 25 km/h.

E-hulajnoga w Warszawie: CENNIK. Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi?

Początkowa opłata za wypożyczenie elektrycznej hulajnogi w Warszawie wynosi 2 zł. Minuta używania e-hulajnogi to koszt w wysokości 50 gr. 

Za korzystanie z usługi można płacić zarówno za pomocą karty (po wcześniejszym jej podpięciu), jak i doładowując konto Lime za 50, 100 lub 250 zł.

RadioZET.pl/JW

Oceń