Zamknij

Elif 209 STRESZCZENIE: Melek jest bogata! Ziemie ze zlotem należą do niej

Redakcja
21.03.2018 14:00
Elif 209 Melek
fot. screen

Elif - 209 odcinek serialu w TVP 1 w środę 22 marca o godzinie 13.55. Kenan nformuje Melek, że na ziemi jej rodziców znajduje się złoto. Właśnie za to zapłacili życiem. Jednak teren teraz należy do niej. Kenan zobowiązuje się walczyć o to, by kobieta odzyskała majątek rodziców.

"Elif" - streszczenie odc. 209. Opis kolejnego epizodu serialu. Co się wydarzy? Sprawdź przed premierą!

W poprzednim odcinku "Elif" Melek i Efruz zostają wezwani, by zidentyfikować zwłoki. Są przerażeni, jednak okazuje się, że to nie Melih. Kenan przyłapuje Aliye na próbie spalenia starych map. Wychodzi na jaw, dlaczego ziemia rodziców Melek jest tak ważna i dlaczego musieli zginąć: wszystko przez chciwość Necdeta, kiedy okazało się, że w ziemi jest złoże złota.

Elif - odcinek 209: STRESZCZENIE i opis odcinka

Selim przychodzi porozmawiać z Kenanem. Jest zaniepokojony głośna kłótnią brata z matką. Pyta Kenana czy nic przed nim nie ukrywa. Ten jednak prosi go, by nie kłopotał się tym, co wydarzyło się między nim a matką. Nie mówi ani o mapach, ani o złocie.

Ipek rozmawia z Zeynep. Mówi dziewczynie, że bardzo się cieszy, że zamieszkała w ich domu. Tłumaczy, że rodzina przechodzi teraz bardzo ciężki okres.

Tymczasem w więzieniu Arzu robi porządki w celi. Zmuszona przez Sultan układa poduszki na jej łóżku. W nocy nie może spać. Siedzi zapłakana na łóżku, kiedy podchodzi do niej inna osadzona. Kobieta próbuje wytłumaczyć Arzu, jak ma żyć w więziennych realiach. Arzu odrzuca jednak jej rady. "Daj mi spokój. Nie potrzeba mi twoich głupich rad. Nie jestem taka, jak Wy. Nie chcę stać się taka, jak wy. Mam pieniądze, rodzinę" - mówi Arzu. kobieta odpowiada jej zaskoczona: "A wolność?".

Melek rozmyśla o Melihu. Zastanawia się, gdzie podział się jej brat i przypomina sobie dzień, w którym uwierzyła, że są bratem i siostrą. Nie chce go tracić. Po chwili zjawia się Gulnur. Dziewczyna pyta, co się stało, kiedy Melek nie może pohamować łez. Wreszcie mówi, że mężczyzna, który leżał w kostnicy, to nie Melih.

Kenan przegląda mapy, które uratował przed spaleniem. "Całe to bogactwo należy do Melek. Nie mogę dopuścić, by tak żyła, kiedy to ona jest jest właścicielką złota, o którym nie wie. Muszę jej to powiedzieć" - myśli. Także Aliye rozmyśla o tym, co wyszło na jaw.

Arzu postanawia zadzwonić do domu. Kiedy Gonca odbiera, do kuchni wchodzi Aliye. Arzu tłumaczy służącej, że chce spotkać się z Tugce, bo bardzo za nią tęskni.

Kenan zjawia się u Melek z dokumentami. Pokazuje jej mapy i mówi, że to są ziemie, które należały do jej rodziców. Tłumaczy, że i Melek ma do nich prawo. Informuje też o złożach złota i wyjaśnia, że to właśnie dlatego jej rodzice zostali zabici.

Selim przywozi Zeynep na uczelnię. Dziewczyna boi się jeszcze wrócić do dawnego życia, jednak Selim ją przekonuje, że powinna normalnie żyć. "Wszyscy na mnie patrzą" - mówi, kiedy przekraczają bramy uczelni. "Nikt na ciebie nie patrzy. Jestem obok ciebie. Nie bój się" - mówi mąż.

Arzu zostaje wezwana na widzenie. Okazuje się, że przybyła do niej teściowa. Tymczasem Kenan udaje się do Necdeta. Chce porozmawiać o ziemi Melek. Necdet jednak zaczyna się śmiać i stwierdza, że wszystkie te ziemie będą jego - łącznie z ziemią rodziny Kenana. "Aliye sama da mi te ziemie" - mówi. Kenan jednak stanowczo stwierdza, że ta ziemia jest jego.

Arzu jest wściekła na Aliye. "Gdzie jest moja córka" - pyta. Teściowa odpowiada jej, że jako matka nie powinna chcieć, by córka oglądała ją w takim stanie. Od słowa do słowa Arzu domyśla się, że to Aliye zadzwoniła na policję po postrzeleniu Zeynep. "To ty mnie wydałaś!" - krzyczy i grozi, że opowie rodzinie o tym, że to Aliye zabiła rodziców Melek. Wtedy teściowa wyjawia jej, że to ojciec Arzu za tę zbrodnię odpowiada. "Załużyłaś, by być tu, gdzie jesteś. Zapomnij o tym, co kiedyś miałaś. Nie masz już rodziny Emiroglu, za którą możesz się zasłonić. Nie masz męża, nie masz córki. Sama jesteś nic, Arzu.  Jedno wielkie nic" - mówi Aliye.

Kenan wpada w szał. Pojawiają się ludzie Necdeta, którzy próbują go uspokoić. Wreszcie Kenan opuszcza posesję. Co teraz zrobi ojciec Arzu?

Elif - odcinek 209: ZDJĘCIA

1
1
1
1
1
1
1
1

"Elif" - kiedy i gdzie oglądać premiery i powtórki?

Serial emitowany jest w TVP1 o koło godziny 14.00 od poniedziałku do piątku. Powtórki do obejrzenia kolejnego dnia o 8.45 (odcinek piątkowy z powtórką w poniedziałek). Serial "Elif" oglądać będzie można także online w serwisie VOD TVP.

Niedawno zakończyła się pierwsza seria "Elif". Na szczęście TVP zdecydowała się na emisję kolejnego sezonu. Nowe odcinki oglądać możemy o zwykłej porze.

RadioZET.pl/SA