Zamknij

Elif odc.137. Zeynep zrywa zaręczyny. Jednak nie kocha Selima? [STRESZCZENIE]

Redakcja
17.11.2017 14:21
Elif 137 streszczenie wydarzeń
fot. screen

"Elif" - odcinek 137 serialu w TVP 1 w poniedziałek 20.11. o godzinie 14.00. Selim przyprowadził do domu Zeynep. Okazało się, że matka miała nadzieję, że jego wybranką jest Pelin. Napięcie w rodzinie doprowadzi do nieprzewidzianych konsekwencji...

"Elif" - streszczenie odc. 137. Co wydarzy się w nadchodzącym epizodzie? Sprawdź jeszcze przed premierą!

W poprzednim epizodzie Zeynep poznała rodzinę Selima. Nagle, po dłuższej nieobecności, wróciła też Arzu. Co z tego wyniknie?

Elif - odcinek 137: STRESZCZENIE

Kiedy Arzu pojawia się w domu, wszyscy są zaskoczeni. Nieco gęstą atmosferę próbuje rozluźnić Ipek. Zaprasza wszystkich do stołu. Tymczasem za bramą czeka Erkut. Dzwoni do Seydy, by wyszła z nim porozmawiać. Ta jednak nie spieszy się.

Przed kolacją Gonca przychodzi do Arzu. Pyta, jak było na wyjeździe. Arzu nie ma pojęcia, że służąca o wszystkim wie. "Co się stało, że Selim przyprowadził tu swoją dziewczynę?" - pyta Arzu. "Wiesz, kim ona jest? To córka Veysela" - ciągnie.

Kiedy już wszyscy siedzą przy stole, niekomfortową ciszę przerywa Kenan. Zagaduje do Zeynep, jak idzie jej na uczelni. Selim chwali dziewczynę. Alije zaczyna wypytywać o jej rodziców. Dziewczyna jest zakłopotana. Na szczęście znów ratuje ją Kenan. Atmosfera się nieco rozluźnia, jednak Aliye stale ma niewyraźną minę. Nie podoba się jej tez, że Zeynep jest kelnerką. Nagle wbiega Tugce. Przedstawia się, a potem wypytuje Zeynep, czy ona i Selim pobiorą się. Ipek poleca Zeynep jedno z dań, po czym wspomina Ayse...

Po chwili do stołu dosiada się Arzu. Wraca do tematu rodziców i zaczyna zadawać Zeynep niewygodne pytania - np. o firmę Veysela. "Ilu ma pracowników?" - pyta. A potem zaczyna rzucać docinki o pracy, majątku. Kenan prosi ja na bok. W pokoju mówi jej, by uspokoiła się, bo nie pozwoli tak traktować gości w swoim domu. "Opowiesz mi, gdzie byłaś" - kończy.

W kuchni Gonca opowiada Kiraz, co się stało. Kucharka gani ją za chwalenie postawy kobiety. Ta jednak stwierdza, że Arzu i tak nic szczególnego Zeynep nie zrobiła. "Każdy powinien znać swoje miejsce" - kwituje. "Kim ty jesteś, by pokazywać jej, gdzie jej miejsce?"- mówi do siebie Kiraz.

Wściekła Arzu zaczepia Zeynep na korytarzu i atakuje ją: "Co ty sobie myślisz, że znalazłaś skarb? Melek ci mówi, co masz robić, prawda? Żadne plany Melek czy twoje przeciw mnie się nie spełnią".

Kiedy wracają do stołu, Arzu znów nie ustaje. "Zeynep musi pogodzić pracę i naukę, inaczej straciłaby stypendium na uczelni" - docina dziewczynie. "Ale co ja mówię, przecież teraz masz Selima" - dodaje. Zeynep nie wytrzymuje i odchodzi od stołu. Selim wybiega za nią. "Może i ona miała rację" - mówi Zeynep przez łzy. "O czym ty mówisz?!" - odpowiada Selim. "Może nie powinnam być z tobą. To był sen, a ona nas przebudziła" - mówi. Selim ja uspokaja. Wszystko zza bramy obserwuje Erkut.

W domu dochodzi do poważnej kłótni. Kenan najpierw ma pretensje do Arzu, potem zwraca się do matki: "Nie czyń Selimowi tego, co zrobiłaś mi. Nie pozwolę na to".

Zły Kenan idzie do Zrzu. "Najpierw wyjaśnisz mi, gdzie byłaś przez ostatnie dni?!" - mówi. Ta tłumaczy swoją historię, jednak mąż wie, że ta kłamie.

Erkut jest wściekły na Seydę. "Miałaś zwracać uwagę na to, co dzieje się z Selimem! Kiedy Zeynep i Selim się pobierają" - pyta.

W domu Aliye mówi Ipek, że Zeynep całkowicie do nich nie pasuje. Ipek borni dziewczyny: "Jeśli jej nie poznamy, to się nie dowiemy". "Mam tyle doświadczenia, że potrafię poznać, kto jest kim" - odpowiada matka.

Tymczasem Kenan spotyka Selima i przeprasza go za Arzu i opowiada o matce. "Doskonale cie rozumiem. może gdybym bardziej stanowczo sprzeciwił się mamie, to Melek by mnie nie zostawiła" - wyjaśnia. "To jest twoje życie" - mówi. Selim postanawia spotkać się z Zeynep w kawiarni. Zapewnia ją o swojej miłości. Ta jednak kładzie na stole obrączkę...

Elif - odcinek 137: ZDJĘCIA

1
2
3
4
5
1
2
1

"Elif" - kiedy i gdzie oglądać premiery i powtórki?

Serial emitowany jest w TVP1 o godzinie 14.00 od poniedziałku do piątku. Powtórki do obejrzenia kolejnego dnia o 8.45 (odcinek piątkowy z powtórką w poniedziałek). Serial "Elif" oglądać będzie można także online w serwisie VOD TVP.

RadioZET.pl/SA