Zamknij

Ellie Soutter - kim była 18-letnia snowboardzistka i dlaczego zmarła?

Redakcja
27.07.2018 12:51
Ellie Soutter - kim była 18-letnia snowboardzistka i dlaczego zmarła?
fot. Facebook / Tony Soutter (Susie Lawrence Photography)

Ellie Soutter zmarła w swoje 18. urodziny. Była jedną z najbardziej utalentowanych brytyjskich snowboardzistek. Poniżej przedstawiamy sylwetkę Ellie Soutter, jakie sukcesy odniosła oraz jakie były przyczyny jej śmierci.

Ellie Soutter - kim była i dlaczego zmarła? Brytyjska snowboardzistka zmarła w swoje 18. urodziny. Uważana była za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek.

Przyczyny śmierci Ellie Soutter - dlaczego zmarła?

Ellie Soutter zmarła w swoje 18. urodziny, jednak przyczyny śmierci młodej snowboardzistki nie są znane. Tragiczną wiadomość potwierdził załamany ojciec nastolatki na swoim koncie na Facebooku. Opublikował on bardzo wzruszający wpis:

- Ten okrutny świat odebrał mi moją "Bessie", dokładnie w jej osiemnaste urodziny. Byłem dumny z tej pięknej, młodej kobiety, która się stała. Ellie, tęsknie za tobą bardziej niż mogłabyś to sobie wyobrazić. Spoczywaj w pokoju, mały mistrzu. Dla tych, którzy chcieliby uczcić jej krótkie, niesamowite życie, uroczystości ku jej pamięci odbędą się w ten piątek w Crychar Les Gets.

Ellie Soutter - kim była młoda snowboardzistka?

W 2017 roku Ellie Soutter zdobyła brązowy medal Zimowego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży. Jak sama przyznała, jej wielkim marzeniem był start na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Przez ostatnie tygodnie trenowała poza granicami Wielkiej Brytanii - przygotowywała się do sierpniowych MŚ juniorów.

RadioZET.pl/KP